mehmet okuyan açıklaması.

hoca cennetteki hurilerin cinsel aktivite için değil sadece arkadaşlık için ve kız erkek herkese verileceğini söylüyor.

eee hoca erkekler olarak yıktın tüm motivasyonumuzu.

devamını gör...
rabbim nasip eder cennete girersem hurilerle cinsel birliktelik yaşarım inşallah.
ya arkadaş şaka mısınız?
cinsellik kötü birşey değil.
kadınların bir kısmının gözüne gireceğim diye nedir bu şarlatanlık?
devamını gör...
bilemeyiz. en doğru cevap bu olsa gerek ancak mehmet okuyan hocanın argümanına bakınca gayet de haklı duruyor. cennette cinselliğin olmayacağı konusunda. çünkü cinsel istek dünyaya dair bir şeydir. cennette, dünyada olduğu şekliyle bir fiziksel donanımda olmamız pek akla yatkın görünmüyor. bununla beraber mehmet okuyan'ın yanılmasını temenni ediyorum.

dünyada göremedik orada da mı yok hocam ?
devamını gör...
hoca sanırım "nuri" geçmediği için huri meselesi erkeklere has bir ödül gibi kaldığından böyle bir yorum yapıyor. "cinsel ilişki dünyalık bir ihtiyaç, oradaki bedenimiz öyle değil" yorumu accayip saçma ve tutarsız. o zaman yeme içme de buradaki bedene ait ihtiyaç, neden defaatle meyvelerden ve türlü ırmaklardan bahsediliyor ?
bu sefer fena tosladın üstad maalesef, iyi çalışmamışsın.
devamını gör...
birincisi hurileri cinsellik yönünden algılamamız tamamen bizim yorumumuzla alakalı. kurandaki ayetlerde huriler size helal demez haram da demez. sadece size eşlik edecekler der. ama biz konuyu ''oo bize verilecekse o zaman bişeylerde yaparız''a getiriyoruz. ben yapılır ya da yapılmaz demiyorum. yapılır diyenlerin argümanları kadar yapılmaz diyenlerin argümanları da sağlam. yapılmaz diyenler özetle hocanın dediği gibi huri dediğin hizmetçidir o kadar. bunun yanında hepimizin yeniden yaratılacağı ve farklı bir görünüme sahip olacağımız da ayetlerde sabit. haliyle karısı ya da kocası olan biri ya bundan iş geçti, ben şuradan bir huri getireyim demesinin bir anlamı yok. zaten herkes yeni bir formda olacak.

ikincisi kurandan bahsedildiğinde neden konu direk huriye geliyor ki. o kadar yükümlülük var başka şey var vesaire. biz sanırım şöyle düşünüyoruz: bu dünyada zina yasak ben kendimi o kadar tutuyorum ee bununda bir ödülü olmalı. ama gözden kaçan şey şu: insanlar kendilerini sadece bugün tutuyor. 200 sene önce yaşasaydın, hiç kendini tutma gibi bir derdin olmayacaktı. çünkü 15-16 yaşında evlenmiş olacaktın. ee o zamanki adamlar hiç bizim gibi düşünmüyorlardı. haliyle ben zina yapmadım ödülüm de şu kadar huridir muhabbetine girmeyin gözünüzü seveyim.

üçüncüsü: ya onu bunu geçin de sizce de sunucu çok güzel değil mi ya?
devamını gör...
vakti zamanında kadınları gerekirse dövünüz şeklinde tercüme edilen ayeti dönemin müslüman camiasının; öpün, hafifçe vurun, oksayin, mıncıklayın (sevin-sevisin) kabilinde esnettiği gibi simdi de henüz cennete giden yahut oradan donup bize bilgi veren kimsenin olmadığı bir dünyada abesle iştigal yapılmış bu yorum icin söylenecek pek bir şey yok.

gariptir olansa uhrevi dünya icin yapılan bu tarz değerlendirme ve yorumlardaki lackaligin tv lerde meşru bir şekilde ifade edilebilmesi. fizibilitesine dair tutarlı hiçbir tarafı olmayan boylesi bir zırvanın dalga konusu ve seviyesizliğini geçtim prof. titrine sahip bir insanın bunu laf ola beri gele mukabilinde serdetmesi ayrı bir fiyasko.
devamını gör...
hiç hoşuma gitmemiş açıklama. okeye arkadaş mı olacaklar bu huriler?? madem öyle boşa sevap point kasmayalım bari..

ciddiye alıp eksi veren münker nekir melekleri kardeşlerim sizlere de teşekkürler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar