ceren özdemir

hayat çok ucuzlaştı arkadaş. hani diyeceğim ki başka yerlerde hayat gayet rahat, ama genel olarak insanlığın ruh sağlığı bozuk. acı verici bir durum. Allah sonumuzu hayır etsin.
devamını gör...
''çünkü doktorumuzun anlattığına göre çocuğumuzun kalbini ikiye bölmüş bıçak.''

haberin satır arasında böyle bir ifade var rektörün ağzından. ne diyelim ki Allah belanızı versin...
devamını gör...
güzide ülkemin tüm şeref yoksunları bakıyoruz yine iş başında almışlar bir çiçeğin canını. şule çet davası bittiğine göre şimdi de bu kızın katil yada katillerine küfredebiliriz.

maşallah biz de nasıl bir ülkeye sahipsek küfret edebildiğin kadar. iki dakika bi soluk aldırmıyor uçkur pazarlama müdürleri.
devamını gör...
yitip giden bir can daha. her seferinde belki de son olmasını umut ederek kabulleniyoruz bu acıyı. ama asla son olmuyor katiyen son bulmuyor.

Allah rahmet eylesin. ailesine sevenlerine tanıyanlarına ama hepimize, herkese sabır diliyorum.
devamını gör...
Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın gerçekten manyak sayısı o kadar arttı ki. sokakta yürürken 7 psikopat insanın yanından geçiyormuşuz ortalama ben bunu taa ne zaman okumuştum bence bu sayı artmıştır. bu hal neyin nesi böle manyak,ruhsal bozukluk psikopatlık.. bunlar nasıl ıslah edilicek ya da bunun sayısı nasıl azaltılıcak?
devamını gör...
bu cinayet, sembol cinayetlerden birisi oldu. ülkemizde kadın cinayetleri meselesi, kapanmayan bir mesele. namus, töre, aşk, kıskançlık, cinnet cinayetleri sonucu hayatını kaybeden kadınların ölüm sebebi , koca, erkek kardeş, baba, sevgili gibi birinci derecede yakınlardan kaynaklı ; haydi bu cinayetleri bir nebze anlarız. ama burda sözkonusu genç kadın, tanımadığı sabıkalı ve madde bağımlısı biri tarafından vahşice katlediliyor. bu madde bağımlılarını, ayrı bir gezegende toplamak gerek, insan içine salınmamalı böyle irili ufaklı potansiyel canavarlar. tecrit mi olur ömür boyu hücre mi olur, bunları söylemekten artık gına geldi. çoğumuzun yakını, kız çocuğu, eşi, dostu , ahbabı var. yetkililer artık gerekeni yapsınlar 2019 türkiyesi'nde kadınlar ve kızlarımız sokakta yürürken kendilerini ormanda gezen su içerken tetikte bekleyen , yılan mı ısıracak, kurt mu saldıracak, tepeden kartal mı gelecek ya da kaplan mı zıplayacak tedirginliğindeki bir ceylan psikolojisiyle dolaşmasınlar artık.
devamını gör...
bir kancığın keyfi için yitip gidip 20 yaşında bir can.

onun bunun çocuğunun açıklaması:

"birçok bayanı öldürmek için takip ettim. ancak çevrede başka insanların olması nedeniyle olayı gerçekleştiremedim. bu amaçla bir dükkanın önünden geçerken bıçağı çaldım. olay günü süleyman felek caddesi üzerinde kızı gördüm, takip ettim. evinin önüne geldiğimizde montumun cebindeki bıçağı çıkartarak, koluma soktum. amacım, kızı öldürüp, çantasını almaktı. bu sırada kız kapı ziline bastı. üst kat camından bir bayanın baktığını gördüm. kapı açılınca kız içeri girdi. ben de arkasından 'bakar mısınız, burada metin diye biri oturuyor mu?' dedim. bana dönmesiyle birlikte bıçağı rastgele iki defa sapladım. koşarak oradan uzaklaştım. sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım."
devamını gör...
kelimenin tam anlamıyla bir manyak yüzünden canından olmuş kişi.

birinci sıkıntı, bu kişi cezaevinden firar etmiş.
anlaşılamayan husus, incirlik üssü gibi kompleksler, kod napolyon gibi prosedürler varken bir kimse firar edebiliyorsa, o hapishaneden ekmek yiyen adam bırakmamak şart.

ikinci sıkıntı, belli ki bu kimse akli dengesi yerinde bir kimse değil. empati duygusu gelişmemiş, akli melekeleri sağlıklı çalışmıyor.
cezadan da anlamıyor ki çıkar çıkmaz yine cinayet işlemiş.

bu profile yapılabilecek 3 şey var. ya mutlak tecrit, ada hapishanesi gibi, yahut itlaf, veyahut akıl hastanesinde zincire vurup bir sorun varsa teşhis etmek, olmuyorsa ilk şıkka geri dönmek olabilir.

sosyal medyada timsah gözyaşı dökmek yahut saman alevi misali günübirlik nefret kusmak değil, ne yapabiliriz konusunun konuşulması gerekiyor artık. sorsan herkes iliklerine kadar duyarlı. neye yarıyor? hiçbir halta yaramıyor.
bir kişi olsun sormuyor bu adam nasıl firar ediyor diye.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar