çetin akdeniz

dinlediğim en baba bağlama üstadlarından olur kendileri. dinleyince sizler de hak verirsiniz umarım. sesi de bir o kadar halk müziğine gider. dinlemeyen çok şey kaybetmiştir.

buyrun: #s/1esqos *" target="_blank">http://fizy.com/s/1826ew~~~...
devamını gör...
*

türkiye'nin en büyük bağlama virtüözlerindendir.
birçok sanatçının albümünde çaldığı gibi kendi solo albümleri de bulunmaktadır.
devamını gör...
tüm önemli sanatçıların albümünde çalan adam bu gençler. türkiyenin en iyi bağlama virtüözüdür erdal erzincanla birlikte. o kütük gibi adam nasıl ediyor da böyle bağlama çalıyor aklım almıyor. o koca koca parmaklarla bir tane perdeye basmaz mı basmıyor arkadaşlar. klavye iyi yanmıyor bu abi çalarken.
bir gün bana sazı kırdırıp attıracak bu adam o nasıl bağlama çalıştır lan öyle ben niye bunun çaldığının dörtte birini çalamıyorum.

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
bağlamayı müthiş derecede hızlı çalan, çaldığında parmaklarını yakalamakta zorluk çekeceğiniz bir virtüöz. 2 sıkıntısı var. birincisi sesi. keşke sesi de bağlaması kadar kuvvetli olsaydı. ikincisi ise bağlamada sadece hız ve tekniğe önem vermesi, duygu verememesi.
devamını gör...
bağlamadaki çalış hızıyla nam salmış bağlama virtüözü. birçok kişi tarafından bağlamayı sadece hızlı çaldığı ve bağlama icrasına duygu katmadığı için eleştirilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar