çevrimiçi yakalanan insan

(bkz: bir arkadaşa bakıp çıkacaktım)

özellikle vatzab denen uygulamada köşeye sıkışmak gibi bir şeydir. hâl hatır sorma olmasın diye nankörlük edersiniz çünkü o esnada o muhabbete girmeye vaktiniz yoktur genelde. mesela ben ne zaman evden çıkıp otobüse yetişecek olsam hiç sekmez. yol tarifi için konuşurken bir selam gelir uzaklardan. işte o esnada vebalı gibi atasım geliyor telefonu elimden. geçiştirmek ise ayıp. yapmayın lütfen. sizin de başınıza gelebilir.

devamını gör...
çift mavi tıktan sonra geri dönüşü olmayan insan. cevap yazmasan ayıp, yazsan o an kafa başka bir yerdeyse aceleyle saçma sapan şeyler yazma durumu. otomatik düzeltmede çok güzel çeviriyor gerçekten yanlış yazımları; düzeltirken ''bunu demek istememişsindir herhalde'' gibi anlıyorum ben daha çok. *
devamını gör...
işinizin olduğunu ve müsait zamanda konuşabileceğinizi söyleyemiyorsanız hiçbir gülücük şekli veya peki tarzı konuşma bitirici cümlenin işe yaramayacağı baskına uğrama hadisesi.

bir arkadaşım whatsapp'ta mesaj yazdıktan sonra aynı saniye hem uygulamayı hem internetini kapatır, telefonu elinden uzağa fırlatırdı. telefonu her seferinde imha etmeye çalışacak zannederdim. bir bildiği varmış demek ki.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar