cezeri uçan araba

#haber 

Allah kendilerinden razı olsun, yollarını açık etsin ancak ben uçan arabanın şu anda bir gereklilik ya da mesai harcanacak kadar öncelikli olduğunu düşünmüyorum. bu bilgi birikimi daha öncelikli konulara harcasalar daha iyi sanki.
uçan araba biraz şov işi, savunma sanayi ise çok daha kritik.
devamını gör...
teknofest fuarında yakından görmüştüm. tek kişilik ve iki kişilik versiyonları olacak deniyordu. uçan arabaların ticari bir girişime dönüşüp dönüşemeyeceği konusu uzun zamandır tartışılıyor, ne olacağını zaman gösterecek tabi. iyi tarafından bakarsak getirdiği bir birikim ve teknoloji alışkanlığı olduğu kesin. ama ihtiyaç mı, çok satar mı, alan olur mu, işte bunlar kritik sorular.
devamını gör...
sözde çok gelişmiş ülkelerin onlarca yıldır yeni icat yapamaması nedeniyle
göreceli gelişmekte olan ülkelerin öndekileri ne kadar kolay yakaladıklarına dair iyi bir örnek.

not: uçtuğu doğru ama araba değil.
devamını gör...
ismini müslüman arap mucit ve mühendis ebû’l iz ismail ibni rezzaz el cezerî'den alan "araç". cezerî'nin leonardo da vinci'ye de ilham kaynağı olduğu iddia edilir.

söylemeden geçemiyciim araca cezeri adını vermek vinci adını vermek kadar tuhaf geldi bana. hayırlısı.
devamını gör...
böyle çalışmaları görmek güzel ancak bu bir uçan araba değil bir arabanın sahip olduğu özellikleri barındırmadığı için. tabi bunu aracı geliştirenler de gayet iyi biliyordur ama muhtemelen pazarlamacıların akıllarına uymuşlardır. neyse efendim bu bir hava taşıtı işte. bence adı uçuç olsun avatardaki yipyip gibi.
devamını gör...
bu projeye devlet 500 milyon sakal atmıştı çıka çıka bir işe yaramayan ancak 5-10 metre havalanan bir araç çıktı..

bir 500 milyon daha sakal götürür.

aferin.
not; japon ''versiyonu'' var gerçek uçan heli-otomobil deneme aşamasında yanyana koyun rezil olun. şimdi ama ülkeye de bir şey yapmak yaramıyor ki diyen çıkar arkadaş bu alet teknofest'te uçamadı uçuramadılar şimdi dandik bir motor pervane hop ileri teknoloji.
yalan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar