challenger

meydan okuyan anlamına gelen ingilizce kelime. ayrıca nasa'ya ait, 1986 yılında altı astronot ve bir öğŸretmenle kalkışŸından kısa bir süre sonra infilak eden uzay mekiğŸi.
devamını gör...
prestiji azalan amerikan eğitim sistemine olan bakışı pozirif yönde arttırmak ve öğrencilere uzay çalışmaları konusunda ilham kaynağı olması amacıyla projelendirilen, içerisinde ilk defa uzaya gönderileceği açıklanan sivil bir öğretmen ile havalanan, ancak öğretmen christa mcauliffe'nin öğrencileri, diğer astronotların ailelerinin gözlerinin önünde infilak eden uzay mekiği.

nasa'nın enkazda yaptığı inceleme sonrasında astronotların içerisinde bulunduğu kapsülün patlamada zarar görmediği ancak okyanus tabanına çarpmanın etkisiyle ölümlerin yaşandığı açıklanmıştır.

öğrencilerin ve ailelerin patlama anındaki görüntüleri insanın içini acıtıyor. bir anda gelen hayal kırıklığı, korku, ölüm. yıkım. umutların yok oluşu. her şey var.


devamını gör...
bir akvaryum balığıdır. türkçede "köpek balığı" olarak geçse de fake bir köpek balığı bence. zira asıl akvaryumda beslenen köpek balığının fiyatı 25 milyar falan. belki şu an bundan da fazladır. türkiye'de yok, yurt dışında var.
devamını gör...
patlayarak düşüşünü canlı izlediğim şınav pardon uzay mekiği.

uzaya çıkınca Allah"a meydan okuduğunu sanabilen gerizekalılar yüzünden!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar