chopin

klasik müziği dinlemeyen, sevmeyen insana bile yabancı yada itici gelmeyeceğini düşündüğüm piyano virtüözü ve kompozitörü. bence müziğin evrensel olduğunu anlayabileceğimiz bir kaç kişiden biridir. piyano için yazılmış eserleri anlaşılır, melodik ve ruhlu gelir dinleyene. türkan şoray'la kadir inanır'ın bir filmi vardır. orada kadir abimiz piyano öğretmenidir ve ablamıza bir kaç plak verir, ablamız der ki: hepsi güzel ama chopin başka... ondan sonra da chopin der durur kadir abimize sever onu.
devamını gör...
beni öldürüyor. o kadar çok seviyorum ki, bunu ifade edemem.

acısına sahip çıkarak ilerleyen bir adam düşünmek; bir sebep vermelisin bana, sana karşı insafsızca kullanacağım bir sebep. benimkiler yetmiyor.
devamını gör...
çekirdek çitlemek nasıl bağımlılık yapıyorsa, bunu dinlemek de öyle. bir kere dinlemeye başladınız mı artık içiniz şişer, verem olursunuz ama yine de dinlemeyi bıramazsınız.
devamını gör...
mütemadiyen dinlediğim hacı abi. bana garip gelen tarafıysa; tam ''bitti'' dediğim anda devam etmesi... belki sadece bana öyle geliyordur, bilemiyorum. garip bir çekiciliği de vardır. ne kadar kaçarsanız kaçın, sizi muhakkak bir yerden yakalar.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar