chp'li belediyelerin kendini geliştirdiğinin en büyük ispatıdır.

yobaz akp'li belediyeler de anca yol yabsın. ben şahsen gurur duydum. tamam, çerkezköy'de bir günde onlarca insanın geçmek zorunda olduğu alt geçitleri pislik götürüyor ama, olsun.

siluetimiz 3 boyutlu, gerisi önemli değil.

http://www.hurriyet.com.tr/...
devamını gör...
heykel 3 boyutludur zati beni burda şüpheye düşüttürmeyin olum zati kafam karışık.

tanım; şöyle bir bakınca havuç heykelinden güzel durmaktadır. ama mesele heykel falan değil yeğen mesele halkın yaşam standartları. o da partiye göre belirlenmez, aslolan insandır.
devamını gör...
muhalif arkadaşlar anında karşılık vermişler, sağ olsunlar. lakin, burada mevzu mustafa kemal heykeli yapılması değil, bu zaten chp'liler için bir ritüel.

asıl konu, insanların gündelik yaşamlarını sürdürmek için kullandıkları alt geçitlerin hali. şimdi , heykel yapmak bir yana, öncesinde bu beldede yaşayan insanların insan gibi yaşamalarını sağlayacak hizmetler yapılması daha uygun olmaz mı?

benim değinmek, anlatmak istediğim konu bu. "omo bonlorodo okopo ypmoş conom. "
devamını gör...
adamların 1923'ten beri kendini geliştirdikleri tek konu heykeller. puta tapan ahmaklar bile yaptıkları heykeli yiyip karnını doyuruyordu, bunlarınki safi masraf. hayırsız uğursuzlar ya.
devamını gör...
o zaman izmir torbalı yazibasi toki yollarına davet ediyorum arkadaşları. bir akp belediyesi'nin organize ettiği nasıl çamur içinde yürünür yarisina katılın. madem konu insan önce kendi pisliklerinizi temizleyin.
devamını gör...
90 yıllık süre zarfında kendilerini geliştirdikleri tek alan. zaten başka alanlarda da değiştirselerdi ülke bu kadar muhalefetsizlikten ölmezdi.
devamını gör...
olum ya bu heykel, meydan işlerinin önemini hala kavrayamamışlar var hala aramızda. bunlar öncelikle ideolojinin taşıyıcılarıdır. orada bir kişinin heykeli olması, doğrudan o kişinin ideolojisine yöneliktir. 20 yıl sonra oradan geçen birileri bu heykeller hakkında konuşacak. heykellerin pozisyonu biraz da o ideolojinin gözlerinin sizin üzerinizde olduğunu hissettirmektir. diğer yandan görünür olduğu için bakın ben buradayım demektir. sevenini mutlu etmek sevmeyenine meydan okumak için oradadır o.

ikinci olarak heykeller, tarihin taşıyıcılarıdır. bu ak partili arkadaşlarımızın 100 yıl sonra 15 temmuz darbe girişimine nasıl kahramanca karşı çıktıklarını anlatacak araçlardan biri bu heykellerdir. petersburg'un her yerinde bu ikinci dünya savaşında kaldıkları ablukanın izleri var. ve hiç dememişler şuraya bir bina yapalım da kiralarız diye. bu sayede yeni nesillere anlatıyorlar o savaş zamanı çekilenleri. heykel durumu da öyle. günümüzde hala bir şekilde atatürkten falan bahsediliyorsa bu onu bir şekilde yaşatmak isteyenlerin tercihiydi.
devamını gör...
arkadaşlar bir şey belirteyim. şu 4 nolu fotoğraftaki çay demliği rize belediyesinin önünde bulunmaktadır ve anavatan partisi döneminden kalma eski bir yapıdır. tamam eleştiriyoruz da, bulduğumuz her fotoğrafı muhalefet olsun diye söz konusu yapmak bence çok adil değil.

edit: ulan neyi eksiledin? okudun mu yazdığı mı? ben ak partili falan değilim! bir araştır bahsi geçen fotoğrafın tarihini. işte bak tayyip erdoğan bu yüzden kazınıyor. sizin gibi kayıp muhalefet yüzünden. bu kafayla iktidar falan beklemeyin.
devamını gör...
artık zat-ı muhterem de atatürk demeye başladığına göre çekinmeden ağzınızı doldura doldura söyleyebilirsiniz; atatürk.*
akp nasıl dini kullanıyorsa chp'de atatürk'ü kullanır bu nedenle normaldir, bence gereksizdir de. heykel yapılmak isteniyorsa bu saatten sonra biraz daha sanatsal çalışmalara yer verilmelidir, bence. şöyle geçelim karşısına bu adam bunu neden yapmış diye düşünelim. olamaz mı, olabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar