chp'nin inançsız bir parti olarak algılanması

canan kaftancıoğlu, insanlar üzerinde böyle bir algı olduğunu ve bu algıyı bugünün egemen anlayışı kendi işine geldiği gibi anlatmış. eğer chp bu insanlara ulaşırsa bu algı değişirmiş.

chp'nin başörtülü pm adayı sevgi kılıç hakkında konuşan kaftancıoğlu, chp'nin inançsız bir parti olarak konumlandırıldığını bu algının kırılması gerektiğini söylemiş.

---- kesinlikle böyle bir algı var ve bu algıyı kırabilecek tek kişi de dünya üzerinde hatta galakside tek kişi canan kaftancıoğlu'dur arkadaşlar. chp dinsiz bir parti değil. bu başörtülü adaylar da göstermelik falan diye düşünmeyin çünkü değil. bir zamanlar chp'liler arasında böyle başörtü takıp provokasyon yapıp dava açılınca da ağlayıp af dileyenler vardı bilmem hatırlar mısınız. artık öyle değil samimi müslümanların ilk tercihi durumunda şu anda chp. bakın başörtülü pm adayları bile var. canan kaftancıoğlu bu dinsiz chp algısını bence yıkacaktır.


--! haber !--

"chp’de çok farklı giyim tarzlarında kadınlar varken toplum maalesef neye alıştırılmış; onların sözleriyle tırnak içinde söylüyorum 'chp inançsız'diyorlar, belirli kategorik şeylerle şekillenmiş. bizi, chp’nin ulaşamadığı vatandaşlara birileri, bugünün egemen anlayışı kendi işine geldiği gibi anlatmış. onların oluşturduğu yanlış hafıza üzerinden toplumda birtakım yanlış imajlar oluşmuş ama bu hakikaten kırılıyor."

--! haber !--
devamını gör...
haklı bir algıdır. inançsız demek olmaz belki ama dinle imanla pek işi olmayan bir partidir. hatta mümkünse işi olanları da zor durumda bırakmaktan geri durmazlar. bu millet bunu gördü, Allahından başka bir şeyi olmayan anadolu insanının gönlünü dinine el uzatarak küstürdüler. bu yüzden 20 senedir sırf muhafazakar diye oy veriyor insanlar akp'ye. dine bu kadar uç yaklaşımları olan partiler ülkeye zarar veriyor, kutuplaştırıyor. halk chp'yi hiçbir zaman seçmemiştir. tek partili rejimden sonra bir kez olsun halk chp'yi iktidarda görmek istemedi. her seferinde darbelerle bir şekilde koltuk buldular. chp'nin inançsız bir parti olduğu algısının değişmesi zor ama toplumun inançsızlaşmasıyla bu algı yıkılabilir belki.
devamını gör...
yalandır külliyen yalan. chp gibi dinin savunucusu bir parti daha gelmedi bu ülkeye. inandıkları uğruna yıllardır her şeyi yapan, darbeleri destekleyen, kendinden olmayanları ezen bir başka parti görünmedi. bana göre kendi inancına en bağlı ve en ihlaslı parti chp'dir.
devamını gör...
insanlar oyle algilamadi, chp zorla boyle algilamaya dayatti.

simdi sen insanlarin dini inanisina deger verip saygi gostermezsen tabiki dinsiz olarak anilirsin.

aksi anormal olur.
devamını gör...
benim aklıma iki soru geliyor. inançtan kastınız din mi? birinci soruya bağlı olarak eğer din ise bir partinin nasıl dini olur? sonuç itibariyle din insanlara inmiş bir şey değil midir?

ancak eğer inancı benimseme olarak algılıyorsanız. bence cumhuriyet halk partisinin bir inancı var. prensipte onlarda din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması gerektiğine inanıyorlar. bu bakımdan onlara inançsız demek çok da mantıklı gelmiyor bana.
devamını gör...
kişinin inancı kimseyi ilgilendirmez 2020 yılında artık bunu kavramış olmanız gerekiyor.
vatandaşların haklarını , vergilerini dindar insanlar değil kanunlar korumalı. kanunlara ve yargıya güvenilmesi gerekiyor. tabi yargının da tarafsız ve bağımsız olması gerekiyor.

ayrıca dini konular üzerinden siyaseti değerlendiriyorsanız münafıklığın alametlerini araştırmanızı tavsiye ederim.
devamını gör...
temsili demokrasilerde parti, pratikte bir ideolojinin/bir görüşün kurumsallaşmış halidir. siyasi çıkarlar uğruna manevralara şahit olsak da temel prensipler daimidir ve "taban" dediğimiz kesim de bu ilkelere bağlılığıyla ön plana çıkar. cumhuriyet halk partisi ve sadık seçmeni bu ülkede, dindar insanlardan nefret eden, onların tüm değerlerine karşı savaşan, keyifle hor görüp aşağılayan kemalizmi temsil eder. öyle ya, 1923'ten 2002'ye kadar muasır medeniyetlere öncülük eden, uzay bilimlerinin kaşifi, ileri teknolojinin mucidi bu kesimin ve dolayısıyla mabetleri olan partilerinin başarılara ket vuran dindarlardan başkası değildir. bizlerden çekip sıysırlsalar, ah o prangalardan kurtulsalar eski günlerine geri döneceklerdir. hayalleri ve temennileri budur:

devamını gör...
chp neden bunu kendine dert edinmiş merak ediyorum. velev ki dert edindi, yine neden dert edindi demek geliyor içimden çünkü o kadar alakasız bir çıkarım bu. yeni dönem chp'si bu algının sebebini kendine sormalı, kendi yıkmalı. yıksa bile kitlesi değişmeyecek ama belki tarih kendisini ilerde daha farklı yâd edebilir. öte yandan; laisizm adı altında din pardon islam düşmanlığı yapan evet kendisidir.
devamını gör...
algı dediğiniz şey kişiden kişiye değişir. bunlar bizzat laikliği savunuyorlar. din ve devlet ayrıdır diyorlar. Allah'ın indinde devlet şeriat ile yönetilir. bunlar Allah'a karşı gelip inanıyorum diyorlar. bilemiyorum altan bilemiyorum.
devamını gör...
biz chp ye dinsiz demiyoruz chp kendi kendine yapiyor bunu. ben kimsenin çıkıp chp'yi veya bir chp liyi bu konuda geri kalmislikla avrupa insaniyla kiyasladigini gormedim. konu algı uretmek falan değil. chp'de canan kaftancioglu bu konuda aciklama yapacak en son insan olmasi gerekirken bu tur aciklama yapmak ona nasil düşüyor. tüm hayret ettiğimiz olay bundan ibarettir. chp isterse dibine kadar kemalist olsun, dibine kadar müslüman olsun kimin umurunda Allah aşkına. evet gerçekten taraf tutuyoruz bu arada herkesin tuttuğu gibi yani. ama yedikleri domuzu paylaşanlar da kusura bakmasin chp deki dinsizlik algısını değiştireceğiz demesinler. chp dinsiz de diyen yok bu arada chp din düşmanlığı yapıyor. ben gormedim ben bilmiyorum benim haberim yok dedem hacı ama chp ye oy verir demesin kimse. kimsenin dedesine kayınçosuna bişey dediğimiz yok. chp ye oy verenlere de din düşmanı demiyoruz akp yi de dinin direği olarak görmüyoruz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar