chp'nin istanbul'u almasını hazmedebilen müslüman

ben ne günah işledim diye düşünmesi gerekirken, tövbe etmesi, kulluğuna yönelmesi, halini düzeltmesi gerekirken chp akp'ye nasıl da koydu ama ahahahaha diye ergence duygu patlaması yaşamaktadır. niye çünkü akp falan filandır. Allahım sen akıl ver. bundan 25 sene önce senin baban deden chpden almanın sevincini yaşıyordu. şimdi sen chp aldı diye seviniyorsun.
devamını gör...
istanbul ve ankara'yı kaybetmezdi akparti, adam olsaydı. ikazlara kulak assaydı.

hiç tantanaya gerek yok. etti buldu. onların sayesinde biz de bulduk belamızı. kızılacak olan akpartidir, chp istanbul'un ve istanbullunun anasını ağlatınca da kızılacak olan akpartidir.

hazmedecek herkes, hazmedemeyen soda içsin. yeter be!
devamını gör...
ya bi durun burdaki esas mevzu chp'nin orayı burayı alması değil. burdaki mevzu ne yaptıkta böyle oldu. ha siz hala gittiniz chp'ye oy verdiniz diyorsanız ve gerekli dersi çıkarmıyorsanız o zaman şimdiden bilin ki gelecek seçimlerde yavaş yavaş gömüleceksiniz ve en son elinizde hiç bir şey kalmayacak. özeleştiri nedir, nasıl olur bir araştırın belki düşünmenizi sağlar.
devamını gör...
kur'an metni

اِنْ يَمْسَسْكُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِثْلُهُۜ وَتِلْكَ الْاَيَّامُ نُدَاوِلُهَا بَيْنَ النَّاسِۚ وَلِيَعْلَمَ اللّٰهُ الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا وَيَتَّخِذَ مِنْكُمْ شُهَدَٓاءَۜ وَاللّٰهُ لَا يُحِبُّ الظَّالِم۪ينَۙ

al-i imran 140

ahmet tekin meali
" eğer bir takım kayıplara maruz kalmışsanız, bozguna uğrayarak bir yara almışsanız, o kavme de benzeri bir acı, bir sıkıntı (daha önce) dokunmuştu. böyle zafer günlerini, galibiyetleri, iktidarları ve devleti, insanlar arasında hak ettikleri oranda biz dağıtıyoruz.
Allah'ın, sizden sözde iman edenlerle hakkıyla iman edenleri ayırt etmesi, içinizden kur'ân'ı bilen ve tebliğ eden, çözüm getiren, güvenilir örnek önderler, doğruları konuşan şâhitler çıkarması, şehit olabilecekleri görmesi için bozguna uğrayıp yara aldınız. Allah kurduğu düzene isyan eden, Allah'ın kullarını, Allah yolunu, Allah yolundaki faaliyetleri engelleyen zalimleri sevmez. "
devamını gör...
chp istanbul'u almamıştır. istanbul 1453 de fatih sultan mehmed han tarafından alındı. 2019 yılında millet ittifakının desteklediği aday olan ekrem imamoğlu ibb başkanı oldu. yerel seçimleri bile terörist, vatan müdafası eksenine taşıyan vatan düşmanlarının ekmeğine yağ sürmeyin. ekrem imamoğlu da müslüman bir insan. velev ki olmasın. belediye başkanı seçildi müslümanlara imam /halife falan değil.
devamını gör...
akp'nin türlü türlü oyunlarına ses etmeyen, tayyibe dokunmayı ibadet sayan, oy verilmesini "beraat" ile vasıflandıran, yetmeyip "resulullah'ın gemisine binmek" adı altında oy işgali yapan zihniyetten daha haysiyetlidir.
devamını gör...
başlığı açan arkadaşa bir şişe soda verin gazını atsın,zira hazmetme sorunu var.

hepimiz müslümanız ve gayet de güzel hazmedebiliyoruz. işinize gelince milletin iradesi oluyor da kaybedince neden bu kadar zorunuza gidiyor anlamıyorum.

tanım : normal müslümandır
devamını gör...
bu siiri okuyan birine saygı gösterir.

salkım salkım tan yelleri estiğinde
mavi patiskaları yırtan gemilerinle
uzaktan seni düşünür düşünürüm
istanbul

binbir direkli haliç'inde akşamlar
adalarında bahar süleymaniye'nde güneş
ey sen ne güzelsin kavgamızın şehri
istanbul

boşuna çekilmedi bunca acılar
büyük ve sakin süleymaniye'nle bekle
parklarınla, köprülerinle, meydanlarınla
bekle bizi istanbul

tophane'nin karanlık sokaklarında
koyun koyuna yatan çocuklarınla bekle
bekle zafer şarkılarıyla geçişimizi
istanbul

haramilerin saltanatını yıkacağız
bekle o günler gelsin gelsin istanbul
sen bize layıksın bizde sana istanbul
istanbul

boşuna çekilmedi bunca acılar
büyük ve sakin süleymaniye'nle bekle
parklarınla köprülerinle meydanlarınla
bekle bizi istanbul

not:vedat türkali'nin birgün tek başına adlı romanında yer alan şiirdir.
devamını gör...
öncelikle koyu müslüman çehrelerden oluşan ak partinin hatalarını hazmetmelidir, ötekileştirme, halkın haklarının korunacağı koltuklarda halkın haklarını en son korumak gibi hale gelen siyasilerin hatalarından yediği manevi tokadı bir sindirmeli önce, yakın zaman kadar ezici üstünlük sağlayan bir partinin desteğini durduk yerde kaybetmesini beklemeyiz herhalde.

şu da var, ak partinin ötekileştirme ve kalp kırma mevzularından chp insanları ders çıkartırlar ve yobaz fikirlerine son verirlerse şayet, fikirleri düzgün ve tavırları insancıl olursa ak partinin kolonlarını bile yıkmaya başlarlar ve partici zihniyetin hazmedeceği çok mevzular çıkar ortaya ve bu tavrlar emin olun hazmı kolaylaştırır. çokda şaapmayın.

şahsi fikrim olarak halka hizmet gitsin, halkın hakları peşkeş çekilmesin kim olursa olsun razıyım moduna geldim ben. çalış çalış ileriye gideme hiç biriniz bu durumdan rahatsız olmuyor mu arkadaş? ben ülkemi seviyorum çekip gitmek istemem birielri gibi, ülkemde iyi fırsatları ve koşulları neden istemeyeyim? neden kötüye razı olayım? Allah'ın nimetlerinden neden mahrum kalmayı sindireyim?
devamını gör...
beni gayet germeyen durum. iyi oldu. güzel oldu. gayet hazmettim. sodamı da içtim merak etmeyin. akpye oy veren biri olarak biz akpliler siz chplilere hakaret veya herhangi bir şey demiyoruz her zamanki duruşumuzu sabitliyoruz. bizim kızdığımız kendi seçmen kitlemiz. sizler her seçim sonrasında akplileri salak diye nitelendirirken biz bizdeki sorun ne diye kendimize bakmasını biliriz. aramızdaki fark bu işte.
devamını gör...
mesele o müslümanın chp'yi hazmedip etmeme meselesi değil.

müslüman diyerek idareyi emanet ettiklerinin yaptıklarını artık hazmedemeyen müslümandır. müslümanlık için hak ve hukuk, adalet ve kamu malı hassasiyeti, imani veya itikadi bir husus değildir ve din farkı gözetilmez (semavi din düzeyinde gözetmezler).

dilsiz şeytan olmamayı tercih etmiş, partizan olmayan ve bile bile yine yanlış kişilere iktidar vermek istemeyen müslümandır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar