chp'nin önünü açma pahasına akp'ye oy vermemek

kafamdaki deli soru. akp'ye kızıp chp'ye oy verenlere diyecek bir şeyim yok. ama madem akp'ye vermiyorum hiçbirine vermiyorum tavrı da öbürüne yarıyor bu sefer. e diğer yandan akp'nin bu kibri, kendine çalışır hali, yolsuzlukları, torpili vs. bunların önüne nasıl geçilecek.

adamlar öyle bir sistem kurmuşlarki istesen de istemesen de çarkın içindesin. yok abi olmaz öyle oy verim desen onca saçmalığa sen bir destek vermiş olacaksın. en iyisi tarafsız kalmak ama nerden baksan insanı huzursuz ediyor.

chp'nin önünü açmak derken daha doğru bir ifade ekrem imamoğlu'nun önünü açmak. çünkü belediye başkanı bile olmasına gerek yok aldığı şu oy ile adamın bundan sonraki durakları parti başkanlığı ve başkanlık seçimleri. sonuç olarak akp şu duruma düşmeyecektin be.
devamını gör...
akp bir rant şebekesi haline dönüşmese ve kötü niyetlileri ve kötüye kullananları temizleme noktasında başarısız da olsa bir irade gösterseydi sittin sene mevzi kaybetmezdi.

dolayısıyla chp'nin önünü açma noktasında seçmenin bir vebali yoktur bence. bütün vebal tayyip bey ve diğer yetkililerin. yanlış da yapsa, yoldan da çıksa bizden olanı desteklemek cahiliye zihniyetidir. böyle bir beklenti islami değildir.
devamını gör...
akp'nin pisliklerini ortaya çıkarsın diye ekrem beye oy verenleri de ben anlamıyorum. kardeşim hemen her gün bir pislikleri ortaya çıkıyor, hangisinin yüzü kızarıyor, oy verenlerde nasıl bir değişim oluyor?.. hususan chpli arkadaşlar açıklasın lütfen.
devamını gör...
geçen arkadaşlarla tayyip'in ''sisi mi, binali mi'' minvalindeki sözleri üzerine konuşurken şunu demiştim; ''değil sisi, mezarından 2. ramses kalkıp gelse, tayyip ve rant çetesine karşı 2. ramses'i desteklerim.'' yani bu kadar netim ben.
devamını gör...
kişinin kendi kararıdır.bu konularda insanları zorlamamak lazım.

kişi eğer yaklaşık 70 senedir iktidar görmeyen bir alternatifi iki siyasi ortakla beraber seçmek riski yerine 17 senedir ülkeyi bitme noktasına getirmiş bir diktayı seçmeyi güvenlik olarak görüyorsa ona bir şeyler anlatmayı denemek vakit kaybıdır.

artı bu sadece bir belediye seçimi.tamam ülkedeki rantın ciddi bir kısmı.ama yine de belediye seçimi.ekrem'in yapabileceklerinin tapusu halen elinizde.

elinizde yığınla politik varyant olmasına rağmen iki aday var.ehveni şercilikle içine tükürdüğünüz memleket size bir şey ifade etmiyorsa etmesin zaten.aynen devam edin.

mr.uzun ve ekibi ise 17 senelik bir kanser.bu rantı ellerinden almak onları bitirmeyecek.bir tokat niteliği teşkil edecek.

e sen tokat atma,risk alma.sonra işler kendi kendine düzelir.bekle babam bor pazarından gelip niğdeye giden eşek sana da uğrar belki.

o kadar kendiniz değilsiniz ki başımıza ne geliyorsa bundan geliyor.ortağı olduğunuz koalisyondan bile korkuyorsunuz.populizmin içinde yüzüp gemiyi delecek ne kadar tip varsa gemiye dolduruyorsunuz.uzun siyaseti bu.

artık iktidarın da muhalefetin de ya şurda ya burdayı bırakıp neyse derdi anlatması gereğini yapması lazım.

yangının ortasında yanıyoruz.bir taraf yangına benzin döküyor diğer taraf da ulan şöyle mi söndürsek diye felsefe yapıyor.

bu memleketten hayır bekle ondan sonra.
devamını gör...
ak parti'nin gizli ya da açık yolsuzluğa bulaştığını yıllardır söylüyorum. ama bu seçimde ak parti'ye oy vereceğim. bunun da 2 sebebi var
1- mesele yolsuzluksa chp'nin adayı bir defa ak parti'den aşağı kalmayacak. sadece 1 dönem belediye başkanlığı yapıp da beylükdüzü belediyesinin borcunu 100 milyondan 500 milyona çıkarması, taşınan beko fabrikasının arazisini yasal olarak belli bir yüzdeyle kamulşaştırması gerektiği halde 5 yıl boyunca bunu yapmaması (orada çalıştığım için biliyorum, hatta bu haber de oldu) bana bu fikri veriyor. ayrıca 90'lı yılları yaşadım, iski skandalı, çöp dağları bunları yaşadım. chp'nin yönetimde olduğu izmir'i de gözönüne alınca "yolsuzluk olacak ama hizmet de alamayacağım" şeklinde düşünüyorum.
2. sebepse bence daha mühim, şu anda ülkenin içinde bulunduğu durum. almanya, abd, fetö, pyd, pyd hepsi ama hepsi bütün küfür ittifakı kimi devirmek istiyor, ona bakıyorum. ben berlin belediyesi kimin elinde bilmiyorum. hritiyan demokratlar'da mı, yeşiller'de mi.. bilmiyorum. ama bugüne kadar türkiye aleyhindeki herşeyi abartmalarıyla meşhur bbc, reuters (ki gezi'deki yanlı sunumlarını iyi hatırlıyorum), cnn, deutsche welle ve france 24 gibi kuruluşlar istanbul seçimleri için özel çalışmalar yapıyor, herşeyleriyle erdoğan'a yükleniyorlar. hatta ortak bir haber kanalı da kurdular bu amaçla türkçe yayın yapan, sanki türkçe medya yokmuş gibi. böyle karışık zamanlarda kafirin okunu kime attığına bakmak imam şafii'nin vasiyetidir. şu anda eminim ki biliyorum ki erdoğan düşse biz venezuela'dan beter oluruz. mısır gibi oluruz. kukla bir yöneticiyi atarlar başımıza, memleketin herşeyini sömürürler. o yüzden erdoğan'a vereceğim. ama evime gele akparti saha çalışması ekibine de yolsuzluklara, suriyeliler'e varıncaya kadar herşeyi de söyledim, o ayrı.
devamını gör...
öncelikle düzeltelim; torpil meselesi bugünün sorunu değil. ben kendimi bildim bileli bu ülkede her iş torpille dönüyor. he nedir; dün gizliden yapılıyordu, bugün yapanlar bu kepazeliği örtme ihtiyacı duymuyorlar. zaten aklı başında her ak parti seçmeni de bunun yanlış olduğunu söylüyor ama ekliyor. diyor ki dün bir yere rektör atanırken sessizce atanırdı. kimsenin ruhu duymazdı. çünkü sağın medya gücü yoktu. ve kimsenin reddedemeyeceği bir gerçekliktir ki türkiye cumhuriyeti içinde önemli bir makama asla ama asla dindar bir insan gelemezdi. bırakın önemli bir makamı, orduya subay olamazdın. imam hatipli isen ilahiyat dışında bir bölüme giremezdin. örtülü isen kamuya veya okula giremezdin. bunlar hikaye değil. hatta ve hatta üniversitelerde merkezi yerleştirme diye bir sistem yoktu. okullar kendi listelerini hazırlardı. kimi, nasıl, neden aldılar kimse bilmezdi. ne çabuk unuttunuz o günleri? bugün müslümanların kayırmadan şikayet etmesini anlıyorum. hak'kı savunmaktan evla ne olabilir? ancak seküler tiplerin bundan şikayet etmeye hakkı yok efendim. 80 yıldır yiye yiye bitiremediniz memleketi. sizin adaletten bahsetmeye hakkınız yok.
devamını gör...
akp, elhamdülillah müslümanım deyip islam-gelenek-çıkar arası bir din yaşayan ortalama yurdum insanı gibi. bu insana hatalarını söylersiniz, günahkar olduğunu da söylersiniz ama kafir diyemezsiniz çünkü hem kendini müslüman olarak tanımlar hem de gerçekten de islam'a uygun hareket ettiği olur. chp, Allah'a inanıyorum, benim babaannem de tülbent örterdi deyip dini kendi tanımladığı temiz kalplilik çerçevesinde şaraba, karı kızla düşüp kalkmaya güzellemeler yaparak yaşayan fakat şeriata uygun yaşamaya çalışan insanı gerici, yobaz, örümcek kafalı tabir eden ve bu insanları kamusal alanda utanç unsuru algılayan ortalama modern yobazıdır. bu insana da hatalarını söylersiniz, günahkar olduğunu da söylersiniz, hatta alkol, tesettür, zina gibi Allah'ın yasaklar koyduğu alanlarda ayeti dalga alıp yer yer reddettiği için ona yakışan başka sıfatlar da vardır ama biz ifade etmemeyi tercih ederiz.

bu iki temsili bu partileri destekleyen insanlardan bağımsız olarak partilerin yetki verildiğinde yaptıkları icraatlere bakarak veriyorum. bu temsildeki iki aday karşısında en kaliteli duruşun taraf tutmamak yani oy vermemek olduğuna inanıyorum. saf tutmak zorunda hisseden bir müslümanın safı ise elhamdülillah müslümanım diyenin yanı olmalı. sadece chp zihniyetinin alan genişletme tehlikesi karşısında akpye verilen oyun -varsa- vebalinin akp'yi cezalandırmak için chp zihniyeti yanında yer almaktan daha az olacağına inanıyorum. kaldı ki halihazırda ankara'yı kaptırmış olan akp istanbul seçimlerinin de mevcut durumundan aldı zaten alacağı dersi. hala akp'ye sıkı bir ders lazım oylar chp'ye mantığını ben anlayamıyorum. eskinin saadet partilisi bugünün apolitiği olarak hiç sevmediğim akp'ye chp zihniyetinin karşısında olabilmek için oy vermek zorunda hissediyorum ben. siyaseti islamdan ayrı düşünenlere sözüm yok, biri kötü biri daha kötü, herkeşin oyuna kimse karışamaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar