chp nin pkk dan bahsetmeyen cizre raporu

genel başkan yardımcısı zeynep altıok başkanlığında, istanbul milletvekilleri ilhan cihaner, sezgin tanrıkulu ve ali şeker, mersin milletvekili fikri sağlar ile kocaeli milletvekili fatma hürriyet kaplan'ın yer aldığı heyetin cizredeki incelemelerinin ardından hazırladığı*rapordur. Baştan sonra devletin ve güvenlik kuvvetlerinin sorumlu tutulduğu raporda pkk’dan ve hdp’li belediyeden tek kelime bahsedilmemiştir!

rapordan bazı bölümler:
cudi, sur, nur ve yafes mahallelerinde sivil vatandaşların yaşam alanları ağır silahlar, tanklar ve uçaksavarlar ile orantısız güç*

sokağa çıkma yasağının ardından genel kurmay başkanlığı tarafından açıklanan ölü sayısının ise 666 olması dikkat çekicidir. bölgede geceleri plakasız araçlarla dicle kenarına cesetlerin atıldığı iddia edilmektedir.

bölgede terörle mücadele gerekçesiyle insan hakları ihlallerinde bulunan, hukuk dışına çıkan güvenlik görevlileri varsa bu konuda gerekli idari ve hukuki
soruşturmalar derhal açılmalı, gerekli işlemler yapılmalıdır. terörle mücadele sırasında, hukuk dışına hiçbir biçimde çıkılmayacağı yönünde halka güvence verilmelidir.


http://www.chp.org.tr/Public/0/Other/Cizre%20%20Raporu.pdf

ayrıca raporda şu kelimeleri aratmanızı istiyorum**:
pkk, pekeke, pekaka, hdp, pyd...
sonuç:..........................?

evleri imha eden pkk'dan tek kelime bahsedilmedi
sivil kayıp olmasın diye yaşamını tehlikeye atan güvenlik güçlerini suçladılar!
pkk ağzıyla yazılan raporda güvenlik güçleri hedef gösteriliyor*

(bkz: 1100 akademisyen bildirisi)
devamını gör...
raporun son sayfasındaki fotoğrafta kurşunlanmış bir duvarın üstünde "barış" yazıyor. chp'nin terör operasyonuna bakışı buymuş yani. bi apo posteri koymamışlar helal olsun. asker sivil halkın evini bombaladı, çünkü pkk o evlerden su tabancasıyla fısst fısst yapıyordu. orantısız güç kullandı yani asker falan. aynen.

yav bu chp gerçekten siyasetten zerre anlamayan bir parti. ak parti düşse yerine yeni kurulmuş bi parti gelir bunlar gene muhalefette kalır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar