chp'ye oy veren başörtülü genç kızlar

ıroniyse ironinin dibi. türkiyeyi başörtüsü probleminden kurtaran, bu demokratik ortamı sağlayan akp, başörtüsü düşmanı olan chp. iktidarda olsa kendisine oy veren bu kızcağızları insan yerine koymayacak olan yine chp, akpnin sağladığı bu yumuş ortamda gidip bu kızların oy verdiği yine chp. şaka gibi.

anlıyorum ki suç tamamen bizde. muhafazakarlar yeni nesile chpnin ne olduğunu öğretememiş. dost kim düşman kim iyi belletememiş.
devamını gör...
tecavüzcüsüne âşık genç kız modeli onlar.
hakîkaten varmış böyle bir şey, yazık.

ek: demokratik hak deniyor, milli irade deniyor. 20 sene evvel neredeydi milletin demokratik hakkı.

chp’nin aldığı oy fazla olunca demokrasi kazanmış oluyor. tam tersi olunca diktatörlük. kendileri inanıyor mu söylediklerine acaba?
devamını gör...
vatandaşlık görevini yerine getiren insanlar.

haklarında daha fazla hiçbir bilgiye sahip değiliz, o yüzden tanımlayamayız. bir bıkmadınız. milli irade derken iradeyi cümle içinde kullan, fakat iradesini kullanan insanı yaftalama hakkını kendinde bul. hep çelişki, hep tutarsızlık.
devamını gör...
başörtüsü yasaklansa sabaha sokağa çıplak çıkacak kızlardır.

-kıyafet yassah değil bacım, başörtüsü yassah!
-don giymek de mi yasak? peki.
devamını gör...
şuna yürekten inanıyorum: zamanında okulunun kapısında başını açmak zorunda kalmış hiçbir başörtülü, cehape'nin yanında yer almaz. bu hanım kızlarda da eksik olan böyle acı bir tecrübe sanırım. umarım asla yaşamak zorunda kalmazlar.
devamını gör...
çok da abartmamak lazım, mahalli idari seçiminde 2 adaydan birine oy vermişlerdir.

genel seçimlerle karıştırmamak lazım. belediye şahıslara bağlı ve etkisi çok yerel bir teşkilatken, ötekisi tüm ülke genelinde, şahsa değil belirli bir hükümet ve mensuplarına ülkenin yönetimini teslim etmektir.

bununla birlikte 2 partili bir düzene geçtiğimiz de malum. eski sistemimizde chp'ye oy vermek daha farklı bir durumken, şimdi tepki göstermek isteyen seçmenin bile diğer ittifaka oy vermek dışında çözümü yok.

belediye meclis üyeleri seçiminden bu durum net bir şekilde görülebilir. burada hiçbir oy eksilmesi yok, başkan seçiminde bu denli fark olması, bir tepki göstermenin sonucu.
devamını gör...
bir bıkmadınız insanları dış görünüşüne göre yargılamaktan. tiyatro yazarı ümmiye koçak'ın da dediği gibi:
"bu şalvar diye dalga geçtikleri nedir ki? ben onu beş dakikada değiştiririm. önemli olan kafanın içini geliştirebilmek."
devamını gör...
buyrun benim. hükumete yakın bir yurtta sırf yalaka olmadığım için burssuz kaldım. müdürlerin gözüne girebilenler bedavaya kalıyordu. yediğim yemekten zehirlendim. ekmekler çöp poşetinde gönderiliyordu. yemeklerimizin belediye başkanının annesinin cenaze evine gönderildiği, bizimse aç aç gelecek yemeği beklediğimiz zamanlar oldu. 9 ay boyunca soğuk suyla yıkandım. bu süre zarfında malum yurt ibb'den devasa yardımlar topluyordu. halihazırda zaten bir tane müdürümüz varken iki tane daha hiçbir işe gereksiz müdür gönderildi. o paralarla başka hangi yalakaları doyurduklarını merak ediyorum.
devamını gör...
sadece "yazıklar olsun." demek istediğim hemcinslerim.

edit: mesela bu entry ekşisözlük yerine dünyasözlükte bu kadar eksi alıyor ya, ona da yazıklar olsun.
devamını gör...
vermeyenleri niye bu kadar gerdi anlayamadığım olaydır. kendi tercihidir saygı duymak lazım. ınsanları verdikleri oyla yargılamak bundan dolayı alıp onlara farklı ithamda bulunmak bir linç kültürü ürünüdür. sonuçta herkes kendi yaptığında sorumludur. belki onlarda bu insanlar apartisine bpartisine nasıl oy veriyorlar diye düşünüyordur.

bakın insanların fikirlerine değer verin dinleyin sevmediyseniz karşı argüman sunun. linç etmeye çalışarak sadece onun etrafındaki insan sayısını arttırsınız.
devamını gör...
kendi iradelerini sandığa taşıdıkları için sözde haklarını savunan tipler tarafından beddualar,hakaretler ve provokasyonlara maruz kalan kızçeler.

fettosh'la aynı ağacın tomruğu olan ve fettosh gibi beğenmediğinin evlerine ateşler salan tiplerle daha fazla aynı yolda yürümek istememiş olabilirler.bunda ne kadar haklı oldukları da aşikardır.
devamını gör...
bunların aklının başına gelmesi için ülkeyi çok değil beş yıl chpye bırakmak gerekiyor. o zaman görürüm ben bir daha chpye oy veriyorlar mı?
devamını gör...
elma ile armudu karıştırmaktır. chp'ye oy verenler akp'ye tepki icin verdiler. akp 10 yıldır dersini alamadığı icin tokatı hak etmişti. akp bir zahmet neden beni madara ettiler istanbul seciminde neden bizi seçmediler diye oturup biraz kendini muhakeme etsin. ne kadar seviyorsunuz alakasız konularda sacmalamayi.
devamını gör...
bi salın lan, milletin başörtüsünden lağım ağzınızı, o leş ellerinizi bi çekin.
başörtüsünü Allah'ın değil akp'nin getirdiğini zannedenlerin artık rahat bırakması gereken kızlardır.
devamını gör...
"benim başörtülü bacılarım" beyanının geçmişini bilmeyen, bilseler dahi kullanıla kullanıla siyasi bir popülizm içerdiğini düşünen ve bir de eser miktarda da olsa muhalifliğin tatlı karizmasını iliklerinde hissetmek isteyen hanım kızlara karşılık gelme olasılığı yüksektir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar