çi

daha çok "chi" olarak bilinir.

çin kültüründen çıkan ve modern dünyadaki alternatif tıpın en önemli ilgi alanlarından biridir. "hayat gücü" veya "spiritüel güç" gibi manalara gelir.
devamını gör...
akilah azra kohen e ait bir kitap..

--- alıntı ---

hayat, insanın kendi potansiyeline ulaşabilmesi için dikkatle, incelikle, muhteşem bir zekâyla dizayn edilmiştir. yapman gerekeni yapamıyorsan, olamıyorsan, doğamıyorsan hayat çok acıtır, anlaman için hırpalar, yorar. seni sen yapabilmek için ne gerekirse yapmaya hazırdır.

asla rahat bırakılmazsın.
öylesine, anlamsız varolmazsın.
mutluluğa saklanamazsın.
öyleyse acına sahip çıkmalısın!
çünkü acı, bilginin bedene inmesidir.
bilgiyi bedene indirmeli, olman gereken şeye dönüşmelisin.

bu kitap 'kendine gelmek' için burada olduğunun farkına varabilenlere yazıldı. fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır çi. sadece farkındalığa giden, değiştiren, mutlaka geliştiren bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam, ihtiras sizi aldatmasın, zordur.

hayatı değil sistemi yaşadığımızı fark edenler, harakete geçmek için işaret bekleyenler, umursamayanlara karşı umursayanlar, hissedemeyenlere karşı hissedenler adına ve kendi tekamülünde kaybolmuşlar için yazılmış, dengeye adanmıştır. hayat harekete geçen herkesi varması gereken yere götürür.

--- alıntı ---


(bkz: fi)
(bkz: pi)
devamını gör...
büyük q ve yanında küçük i olarak yazılır. daha çok "ki" olarak okunsa da bazıları çi olarak da okuyabiliyor. bence ki demek daha güzel.

yaşam enerjisi. eğer yaşam enerjiniz düşerse daha sık wcye gidersiniz* ve dilinizin kenarlarında diş izleri oluşur.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.