cia

#siyaset  #özgürler 

ayrıca certified internal auditor adlı bir sertfika da vardır ki, denetim camiasında oldukça popülerdir. hatta almak için zahmetli sınavlardan geçmek gerekir.
devamını gör...
certified internal auditor anlamında da kullanılan kısaltma, bu sertifikaya sahip olanlar "uluslararası iç denetçi" olarak da bilinirler, sınavları ülkemizde de yapılmaktadır, önceleri sadece ingilizce olarak yapılmakta iken günümüzde hem türkçe olarak hem de bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. 4 ayrı bölümden oluşmaktadır, özellikle üçüncü bölümü oldukça kasmaktadır, başvuru ücretlerinden tam emin olmamakla birlikte, sınav başvuru ücreti 125$, her bir bölüm için ise +100$'dır.

teftiş kurullarında ve denetim sektöründe yer alan arkadaşların bu sertifikayı alması tavsiye edilir. ayrıca;

(bkz: ccsa)
(bkz: cisa)
(bkz: cfa)

ayrıntılı bilgi için: http://www.tide.org.tr
devamını gör...
bizim mitin işlevlisi. haber almakla kalmaz kendi haberlerini kendisi yapar. provakasyonlarla hükümetlerin zora girmesinde öncü rol oynar.
devamını gör...
anadolu'da hangi ailenin kim ile kan davası olduğunu bile bilecek bilgiye ve arşive sahip, dünya'nın en iyi istihbarat örgütüdür. abarttık mı lan?
devamını gör...
siyasi tartışmalarda kullanılır özellikle. sözün bittiği yerde cia yaptı, bunların hepsi cia' nın işi denir. nedir, ne değildir tam bilmiyorum. bir tür organize suç örgütü sanırım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar