çift maske takmak

fena bunaltır, gözlük kullananlarda ekstra buharlaşmaya sebebiyet verir, kulaklara daha fazla asılır ancak en azından dolmuşta/otobüste bunu yapmalıymışız gibi hissettirir. gerçekten daha fazla fayda sağlıyor mu bilmiyorum.
devamını gör...
genel olarak kronik hastalığı olan insanlarda ve sağlık çalışanlarında daha fazla görülüyor. eğer maskeniz inceyse yapmak iyi gibi duruyor.
devamını gör...
korona şüphesiyle hastaneye test yaptırmaya gidecekseniz eğer 112 size bu tavsiye yi veriyor. çift maske, eldiven ile gidin diyor. sanirim hastane ortamı veya daha kalabalık ortamlar için geçerli bir önlem olabilir. he virüs kapacaksiniz diye değil illa, onu varsa yaymayın diye.
devamını gör...
gün içerisinde okulda yaptığım eylem. mahallede çok fazla pozitif vaka var. öğrencilerin hes kodlarını her gün kontrol ediyoruz ama tanı konulmamış taşıyıcı olma ihtimali çok yüksek çocukların. kapı pencere açık, aralıklı oturtuyoruz ama ister istemez yine de yakın olduğumuz zamanlar oluyor. yapamıyor, yanına gidip yardımcı oluyorsun.... koruyuculuğundan ziyade psikolojik bir rahatlık veriyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar