çift soyadı kullanan kadınlar

"çift soyadı kullanan kadınların brezilya'dan transfer edilmiş hissi vermesi" olması gerekirken karakter sınırlamasına takılmış başlık.

son zamanlarda hatta yıllarda ülke genelinde sıkça karşılaştığımız durum. hep şu karikatürü aklıma getirmiştir.

http://www.karikaturturk.ne...
devamını gör...
kendi soyadını seven kadındır. her iki soyad uzun ise biraz sıkıntı yazması tabii bir de imzan kendi soyadınla ise o da biraz sıkıntı olabilir.
devamını gör...
bakıldığında küçük bir mesele olmasına karşın toplum nezdinde verilen önem hasebiyle eşini zor durumda bırakabilecek kadındır. ehem-mühim meselesi.
gerek var mı cidden?
sanmıyorum.
devamını gör...
hem evlendiğini kimse sormadan belli etmek ister hem de babasının soyunu markalaştırır. kelimeleri rastgele dizmenin yanında böyle bir anlam taşır. aslında bu içinde yaşadığı komplekslerin dışa vurumudur. içgüdüsel yuva kurma merakı feminizmi tam öldürememiştir. ben niye psikanaliz kasıyorsam...
devamını gör...
soyadı kaplan olan sınıf arkadaşım, soyadı koyun olan adamla evlenince bırakın çift soyadı taşımasını adamı terketse yeridir.
devamını gör...
çift isimliyse keşke yapmasa dediğim kadındır. yani isim çift zaten bi de soy isim çift olunca iyi olmuyor bu gerçek illa eski soyismimi kullanayım diye işi garipleştirmeye , zorlaştırmaya gerek yok.
devamını gör...
kendi karari olmasindan sebep saygi duymakla birlikte bana portekizli futbolcu isimleri gibi gereksiz uzun gelmekte. hele bi de kendi soyadi da uzunsa tamam gelsin manas destani.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar