cihat yaycı

türkiye ile libya arasında imzalanan deniz yetki alanlarının sınırlandırılmasına ilişkin mutabakat muhtırasının mimarı olan amiral. isim babası cem gürdeniz olsa da türkiye'nin mavi vatan politikasının, tezleriyle sahadaki en büyük uygulayıcısı. cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle deniz kuvvetleri komutanlığı kurmay başkanlığı görevinden "genelkurmay başkanlığı emrine" ataması yapılmış. bu bir kızak görev mi yoksa tezlerinin uygulanmasında daha rahat hareket etmesini sağlayacak bir pozisyon mu göreceğiz. ocak 2020'de ertuğrul özkök'e verdiği röportajdan hulusi akar'ın rahatsız olduğu konuşuluyordu.
devamını gör...
dünya üstündeki tüm rütbeden askeri ve askeri operasyonları takip türkleri rahatsız eden görevden alma.

devlet aklı ne der bilmiyorum ama umarım fetö gibi hareket edilmiyordur.
devamını gör...
zekai aksakallı ismail metin temel gibi güçlü görevlerinden daha pasif görevlere atanan komutanlardan biri. bundan öncekiler pasif değil onlar bakın ne işler yapacak onlar dendi sonuç fiyasko oldu. şimdi de bu paşa için aynısı söyleniyor daha aktif görev yapacak deniyor konuşmak için erken sonuçlarını ileride görürüz.
ama ileride çok konuşacağımız paşalardan biri olacak kendisi.
devamını gör...
ocak ayında nedim şener hulusi akar la tartıştı istifa edebilir yazmıştı. o süreçte çok konuşulmadı cumadan sonra ortalık hareketlendi. akdeniz deki mavi vatan projesinin arka plandaki paşası. genelkurmay a geldi kritik görev yapacak dendi bugün istifa etti deniyor.

bugün itibariyle istifa ettiği haberleri düşen paşa. bence kendisi bir güç dengesi adına cumhurbaşkanı danışmanı ya da savunma bakanlığında bir göreve gelebilir. cbaşkanı na kırgın değilim diye açıklama yapmış metin metiner e. metin kimse artık. insan kayınçoyu arar sözlüğe atlama haber getirirdim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar