çin'de yayılan zatürre virüsü

--- alıntı ---

çin halk cumhuriyeti'nin hubei eyaletinin merkezi olan wuhan kentinde ölümcül bir zatürre virüsü yayılmaya devam ediyor. yetkililerin verdiği son bilgiye göre 17 kişiye daha virüs bulaştığı tespit edildi. "2019-ncov" adı verilen yeni virüsten etkilenen kişi sayısı toplamda 62'ye çıkarken zatürreden ölen insan sayısı şu ana kadar 2.

--- alıntı ---

kaynak : webtekno
devamını gör...
gizli çekilen bir görüntü ile ciddiyeti anlaşılan virüs. bu çinliler 3 ay sonra falan tatile gelmeye başlayacaklar. labaratuvarlarda hangi biyolojik silah ile uğraşırken ortaya çıktı acaba?

buradan

edit: ben 3 ay sonra dedim ama bunların 4 gün sonra çin yeni yıl tatili varmış. bir sürü ülkeye taşıyacaklar.
devamını gör...
haberin şişirilme durumuna göre ciddiyeti hakkında karar verilebilecek olan virüstür. kuş gribiyle yer yerinden oynadı, tavuklarımız katledildiği gibi gribin korkunç riskleri birden yok oldu. domuz gribiyle yer yerinden oynadı, gözlenen vakalar yüzünden hastaneler karantinaya alındı, yeterince aşı satıldıktan sonra millet domuz gribini evinde atlatır oldu. bir de şarbon vakası vardı ama ona yaşım yetmiyor. bakalım çin'in olayı ne çıkacak.
devamını gör...
2019-ncov olarak geçen virüs ilk olarak wuhan şehrinde görüldü. hayvan geçişli olduğu söyleniyor. insandan insana bulaşma dün itibariyle teyit edildi. seyahat vasıtasıyla tayvan, tayland, güney kore, japonya ve az önce düşen haberle abd'de görüldü. çin'de toplam 321 teyitli, 162 şüpheli durum var altı ölü var. yüzden fazlaydı yanlış hatırlamıyorsam durumu kritik hasta var. pekin'de on vaka var. çin yeni yılı tatili üzerine denk gelmesi nedeniyle salgın riski çok büyük. şu an için hastalığın sars'a göre daha zayıf olduğu söyleniyor. haberleri dinlediniz. buradan
devamını gör...
geliştiricileri tarafından kendisine ne kadarlık ciro belirlendiğini henüz bil(e)mediğimiz virüs.
bakalım bakalım. aşısı bulunana kadar ne olur ne biter değil mi...
nedense artık böyle konularda komplo teorileri bana çok daha inandırıcı gelir oldu.
en yakınını söyleyeyim mesela. daha bir hafta önce tekrarını izlediğim bir programda the economist dergisinin 2020 kapağını yorumluyorlardı*, yorum yapan adamlardan biri sarı renk konusunun altını çizdi. sarının hastalıkla ilgisi olduğunu söyledi. diğer yorumcu da sarının aynı zamanda çin’i simgelediğini söyledi. şimdi bu haberi görünce... neyse ben gidip mandalina yiyeyim bir tane. durduk yere hasta olmayalım şimdi.
devamını gör...
an itibariyle toplam nüfusu 46 milyon olan 16 şehir karantinaya alındı. ölü sayısı dokuz yüze yaklaştı yaklaşık otuz ölü var. wuhan/hubei dışında ölümler oldu. abd'de üç vaka var, fransa'da iki vaka görülmüş.
devamını gör...
bir yarasa çorbası mevzusu dolaşıp duruyor, virüs bundan kaynaklanmış, ne diye içtiklerini araştırdım, cinsel gücü artırmak içinmiş. buna benzer cinsel gücü artırsın diye kaplanın penisinden yapılma çorba da içiyordu bu çinliler, sırf cinsel güç için tuhaf tuhaf yemekleri var bunların.
sözüm meclisten dışarı, kendi pipilerinin derdi uğruna, dünyanın başını derde sokacaklar.
devamını gör...
yunanistan’da geçen ay wuhan’da bulunan birinden virüsün geldiği şüphe ediliyor. öyle uzakta değil. yakınımızda bir yerlerde.

napılacak; acil durum planımız nedir ? yetkililer neden bir şey açıklamıyor. basit bir şey değil ki; ülkeler arası transferlerde nasıl bir yol izleniyor, izlenecek. bin türlü soru.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar