cinayet süsü

filmi çekerken * çok güldük, öyle böyle değil güldük, daha ne kadar bilebiliriz dedik sonra daha da güldük demişlerdi. biz gülmedik, durumumuz da vardı. sonu guzel.
devamını gör...
modern türk sinemasının üstünde bir film olmuş. anlatılan konu saçma sapan değil bir kere. imdb puanı 7,3 ve fazlasıyla hak ediyor.

devamını gör...
kimi yerinde harbi güldüren başarılı bir yerli yapım.oyunculuklar iyi.senaryo ise başarılı.tek eksiği fazla uzatılmış geldi bana.90 dakika yetermiş.kimi sahneler olmasa da olurmuş.genel olarak beğendim.uzun zamandır izlediğim iyi bir yerli yapım.10/7,5
devamını gör...
insanın gerçek yalnızlığını gerçek bir ölümle süslemekten daha güçlü bir ifade biçimi düşünemiyorum.

absürt komedi dalında olabilecek güzel filmlerden biri. ölümlü dünya kadar güzel olmasa da iyi bir film bence. filmin sonu gerçekten takdire şayan olmuş. komedi arasında yukarıdaki gibi vurucu cümleler var. dizdar koşu ile feyyaz yiğit yine güzel bir oyunculuk ortaya koymuş. sana puanım yedi kanka.

(bkz: tutku cinayeti)
(bkz: iyi polis çok iyi polis)
devamını gör...
güzel izlenebilir ama bazı sahneleri sıkıcı özellikle dizdarla asuman’ın sahneler olmamış ayrıca adamla internetten konuştukları sahne de kötü bence. onun dışında cengiz bozkurt’un sahneleri baya komik. neticeye gelirsek:7/10
devamını gör...
ali atay’in yonetmeni oldugu bol unlu oyunculu film.

feyyaz yigitin cirkinliginde cekicilik buluyor bazi hanim arkadaslar, anlamak ne mumkun. bir turk filmi icin nadiren sinemaya giderim, pisman olmadigimi hatirliyorum. bazi uzun sahneler sıkıyordu ama olur o kadar. keciboynuzu da bir yemis sonucta.

binnur kaya kalp ben ayrica, bir ergen misali belirtmeden gecemeyecegim.
devamını gör...
ali atayın kariyeri şaha kalkıyor diyebilirim. türk filmlerine pek sinemaya gitmeyen beni 2 filmiyle de sinema koltuklarına oturtmuştur. konusunu ve finalde ki süsleyen adamın fikrini çok beğendim. çok guzel yerlere vurgu yapılmış. her gün şehir çöplüğüne kaç kişi düşüyordur kim bilir.
devamını gör...
zevkler ve renkler tartışılmaz.
ama bu filmin nesini beğendiniz kardeşim ya.
neyse tercih meselesi tabi. herkes her şeyi beğenecek diye bir şey yok.
ama bu ne biçim ne kötü ne berbat filmdir ya.

ali altay limonata filmi ile güzel bir iş çıkardı. o kadar. ne ölümlü dünya ne de bu filmin elle tutulur hiç bir yanı yok. yönetmenlik becerisi sıfır.

koca filmde bir tek herkesin konuştuğu chat sahnesinde tebessüm ettim. sonlara doğru aynı küfürlü kelimenin ard arda söylenmesi de acayip rahatsız etti. yabancıların f*ck ile bizim karşılığındaki kelimenin kullanımı bir olmuyor demek ki. farklı etki veriyor.
veya senelerdir dinleye dinleye alıştık. ha normalde küfür eden bir insanım, ama beni bile rahatsız etti.

özetle senaryo, yönetmenlik, karakterler, kurgu, müzik/ses komple sıfır sıfır sıfır.

bilemiyorum ali altay, bilemiyorum...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar