çince

wiki: çin'de ve çevresinde yaşayan 1 milyardan fazla kişi tarafından konuşulan binlerce ufak dilin tümüne birden verilen addır ve bunlar tek bir dil sayılırsa, dünyada en çok konuşulan dildir.
devamını gör...
türkçe transkripsiyon alfabesi bulunmayan dünyanın en zor dili. türkiyede gerçek manada çince bilen insan sayısı bir elin parmağıdır.
devamını gör...
kesinlikle zor değil iki yılda advanced seyiyeye gelenleri gördü bu gözler. çin ile türkiye'de fabrikalar arasında bağlantılar kurup iş bağlayarak çok çok iyi para kazananlar var. çinliler şimdilik çok iyi ingilizce bilmiyorlar bu durumun çok ekmeği yenir.
devamını gör...
eğer bir yabancı dil öğrenmek istiyorsanız ve vaktiniz var ise muhakkak bu dili öğrenin. çin'in sadece türkiye değil tüm dünya ile süratle artan bir ticaret hacmi var. o yüzden çince her zaman avantajlıdır.

yalnız o kadar zor bir dil ki. hani çinliler farklı ses tonlarıyla konuşuyorlar ya, işte olay o. hece vurguları... aynı kelime farklı tonlarla söylenince çok farklı anlamlara geliyor. halbuki aynı kelime. aslında tam olarak kelime de değil. hecelerle cümle kuruyorlar. çok sayıda harf var ve her harf farklı tonlarla binlerce sayıda hece oluşturuyor. her hece de bir sembole karşılık geliyor. bu sembolleri az çok bilirsiniz. çince bir metni okuyabilmeniz için yaklaşık 7000 sembolü bilmeniz gerekiyor. bu da çince öğrenmeyi inanılmaz derecede zorlaştırıyor.

o yüzden diyorum, bu dili öğrenin size her kapı açılır.
devamını gör...
genel olarak batılı bir anadile sahip bir kişiyle karşılaştırıldığında, çinçe bilen ya da çincesini ilerletmiş söz konusu kişinin dilbilgisi bakımından çok olmasa da kelime bilgisi, dinleyerek/duyarak anlama ya da okuyarak anlama ve seslerin çoğunun analoglarının bulunması sebebiyle japonca öğrenmesi daha kolay olmaktadır.

tanım: öğrenildikten sonra japonca'nın da kolayca öğrenilebilindiği bir dildir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar