çinliler

tarihin bilinen en eski topluluklarındandır. aynı zamanda medeniyete en erken geçenlerdendir. ve tarihin her safhasını kayıt altına alırlar. bu yüzden bir çok devlet kendi tarihini çinlerden öğrenmektedir. aynı zamanda pek çok kültürü etkilemiş ve etkilenmiştir.

strateji ve plan yapma konusunda uzman bir toplumdur. türklerden en büyük farkı kendilerini gizlemeyi mükemmel derecede iyi becerirler. öğretilerinde ise her zaman ''gizlen, hislerini açık etme, gece gibi sessiz ol, yeri geldiğinde saldır'' gibi cümleler geçer. eğer ki savunma sanatlarını inceleseniz, eller her zaman havadadır. toplumlar arasında suratını korumadan kavgaya giren tek toplum türklerdir. bağır açık, göğüs kabarık bağırmalar çağırmalar vs bu tamamen tarihsel bir kalıtımdır. açık olmaktan kaynaklanır. ancak türklerin öğretilerinde ise her zaman açık olmak berrak olmak gibi düşünceler hakimdir.

devamını gör...
tarih boyunca niçin yerlerinden kıpırdamadıklarını merak ettiğim kadim halk. mutlaka kopmalar olmuşturda yani hep yerlerinde kalmışlar. bunda tembelliğe meyil inançlarının etkisi olduğunu düşünüyorum.
devamını gör...
diyetleri gayet yerindedir.
abd vatandaşları kadar sığır eti tüketselerdi bize 4 gezegen daha lazım olurdu.

bir kilo sığır eti elde etmek için 15 ton temiz su ve yaklaşık 10 kg yem gerekiyormuş.

ne bulurlarsa yesinler, ama abartmasınlar.
devamını gör...
virüsün çıkmasına sebep oldukları için o kadar nefret odağı oldular ki, ceremesini başka çekik gözlü uluslar da çekti. çareyi çantasının arkasına çinli değilim, güney koreliyim diye yazmakta arayan da oldu. şimdi hastalığın seyri durunca , bütün dünya çinliler'den yardım bekler oldu.
devamını gör...
sonuç olarak, maskeydi, kitti, ilaçtı derken yine parayı kıracaklar. o kadar cani ve acımasızlar ki her şeyi yapar bunlar.
devamını gör...
ilkokul yıllarında olurdu, bir öğrencinin saçında bit çıkardı, ondan sonra annelerin birbirlerine ettiği sözler, senin çocuğundan bulaştı, yok yaaa senin kızın bitli bir kere, sus beee benim kızım her gün yıkanır bikerem... yakında sokakta çekik gözlü avına çıkan cengaverler görürsek şaşırmam.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar