cipiu

#sözlük 

hoş gelmiş hemşehrim sayılan yazar. zorkun candır. zorkun tavası canandır üstadım. olsa da yesek.
devamını gör...
arkadaşlara geç de olsa hoşbulduk diyorum ve gecikmenin nedeni olarak sözlük kullanımı keşfinin henüz bitmemiş olmasını gösteriyorum.
devamını gör...
mutevehhim hocam o kadar değil be. (yani büyütmeyelim şimdi burda az çok ciddi konularda dilimin döndüğünce bişiler yazmaya çalışıyorum. bu olay açığa çıkarsa tüm karizmayı bitiririz sonra ne yazarsak yazalım yav he he hükmünden ileri gidemeyiz.)
devamını gör...
( #1441238 ) nolu tanımında evlilik kurumunun vehametinden bahsederken bana laf dokundurmaya çalışmış fakat ben etikete değil fikre ve kalbe bakan birini istediğimden, varsın zor olsun be üstad.
devamını gör...
yok hayır alakası yok ama iett'yi istesede istemese de sevmek zorunda kalan bir arkadaş.
devamını gör...
ardı ardına açmış olduğu iett hattı başlıklarını görünce içimden wowturkey adlı (ulaşım ağırlıklı konu başlıklarına sahip güzide bir sitemiz) sitede ekmek yemiş su içmişliği olduğunu düşündüğüm yazarımız.
devamını gör...
ulaşım başlıklarını sadece sözlüğün başlık zenginliğini artırmak adına açan, yaptığı iş ulaşımla alakalı olmayan yazar.

kendisi kemal sunal'ın şendul şaban filmindeki rolünü gerçek hayatta meslek olarak icra etmektedir.
devamını gör...
dostum problem şu; mevzu olan çözüm süreci ise girdiğim entrilere bakarak bu konuyla ilgili görüşlerimi öğrenebilirsin. özetle sürecin gidişi konusunda bende kaygılıyım.

ama çözüm sürecinden bağımsız olarak mevzuyu değerlendirirsek herkes hassas olduğu noktaya odaklanır. mesela milliyetçi damarı olan bir insan haliyle türkistan, türk gibi mevzulara odaklanır, müslümanlar kardeştir diyen bir insansa suriyeli veya türkistan'lı farketmez mazluma odaklanır.

kimseden kardeşlik görmeme mevzusuna gelince; biz kardeşliğimizi yapalım bize düşen budur, o kimseler bize kardeşlik yapmazlarsa bu o onların sorunudur. kötüyle kötü olmak gerekmiyor, sonuçta bize düşen iyilik yapmak.
devamını gör...
her ne kadar ilk 20'ye girememiş olsa da ilk 40'ta yer alan kıymetli yazar!
emrah ile sabaha kadar vakit geçmez kardeşim, yapma bunu kendine. *
devamını gör...
--- alıntı ---

yayınlanmış olan fuat avni kimliği/konuşmaları gerçek midir, değil midir konusu halk tabanında çokta araştırılan ve üzerinde durulan bir konu değil. halkın algıladığı sümeyye erdoğan'a karşı bile kötülük peşindeymiş bu cemaat.

--- alıntı ---

halkin her onune gelene inanan cahil oldugunu soylemis.
devamını gör...
ilk önce (#1528655)

gelelim savunmaya;

dayıcım sen olayı tamamen yanlış anlamışsın. şimdi orada sadece iki satırlık bir yazı yok tamı tamına 20 satırlık bir yazı var. ama tabi sizin işinizin bir önünden, bir arkasından, bir ortasından kesip/biçip cımbızlamak olduğu için işini iyi yapmışsın. bence doğru olan o yazının bütününe cevap verebilmekti.

alıntıladığın kısma gelince; ben bu satırları halkı cahil yerine koymak için filan yazmadım. çünkü bu halk cahil olsaydı mesela ülkenin her yerinde biz de paraleliz sloganları olurdu. ama yok. niye yok çünkü bu halk kimin doğru kimin yanlış olduğunu biliyor. bildiği içinde itibar ettikleri ve etmedikleri ortada. mesela itibar ettikleri ülkede şehir şehir gezip miting düzenleyebiliyor, ama itibar etmedikleri bu ülke dışında herkesle işbirliği yapabiliyor veya onu bırak yurtdışına çıkıp yurda bile dönecek yüzü bile bulamıyorlar.

asıl halkı cahil yerine koyan sizsiniz. sizin yayın organlarınızı açtığımız zaman sanki başka bir ülkenin haberlerini alıyormuş gibiyiz. hiçbir şeyin düzgün gitmediği tamamen darma duman olmuş bir ülke anlatıyorsunuz. bunu da yedirmeye çalışıyorsunuz. herhalde karşınızdakilerin zekasından şüpheniz var. aylardır bu yayınları yaptığınız halde kaç kişiyi etkileyebildiniz? düştüğünüz durumdan anlayabiliyorz kaç kişi olduğunu.

son olarak yazdıklarımı kendi kafana göre tevil ederek afişe etme yerine, bir şüphen varsa böyle mi acaba diyorsan özelden sorabilirdin.
devamını gör...
--- alıntı ---

hep diktatör, hep sansür demiyor muydunuz? biraz yaşayın bakalım bu durumu. bir şeyi çok dersen başına gelirmiş ya.

--- alıntı ---

ic guvenlik paketinin halini cok guzel ozetlemis. tuslarina kuvvet.
devamını gör...
diktatörlüğün, otoritenin, baskın rejimin, yeşil kemalizmin savunuculuğunu yapmıştır. biz bunlarla mücadele ede ede gelmedik mi yahu? içimizden birileri otorite kuruyorsa, diktatörlüğün dibine vuruyorsa, kemalizmin ruhuna rahmet okutuyorsa sırf içimizden biri diye sessiz mi kalalım...

yakışmamış bu tanım kendisine. şöyle bir düşününce hak verecektir.
devamını gör...
nereye basılınca nerden ses alındığına dikkat ettiğimden dolayı desteklediğim pakettir. paketin içeriğini konuşmak başka, toptan saçma sapan malzemelerle karşı çıkmak başka.
devamını gör...
mikro zirve hala hatırda. sadece söz verilen eksiklerin giderilmesi için beklenmekte. memleketten gelen ilk tanıdıkla eksikler giderilip zirve için hazır olunacak.
devamını gör...
eline diline kalemine kuvvet. hayırlı olsun.
devamını gör...
hayırlı olsun. aramıza hoş geldin.
devamını gör...
seçim dönemlerinde bura bile alev alabiliyor, arbede anında adaletli olacağına güvenimiz var. mesaisi hayırlı olsun.
inşallah hep komikli başlıklar canlandırır. *
devamını gör...
teşekkürler arkadaşlar. inşallah hakkıyla yerine getirebileceğim bir görev olur.
devamını gör...
Allah hayırlı eylesin. görevini hakkıyla yerine getireceğinden eminiz.
devamını gör...
(#1545614) gezi eylemlerine katilan herkese marjinal diyen yazar. tamam kardesim o zaman ben de geziyi desteklemiyordum su an olsa yine desteklemem, cunku bu tarz eylemler her zaman suistimale aciktir ki; cokca da suistimal edildi. ama bu onlari marjinal yapmaz. marjinal olanlar da vardi ama, cogunluk olarak bildigin halk vardi orda. acaba kendisi taraftar olana halk, muhalif olana marjinal mi diyor merak ettim.
devamını gör...
hayirli olsun mod lugu....da hayrı nedir modluğun onu da bilmiyorum...

habire birileri mod oluyor...ama mod sayisi hiç artmiyor gibi..canavar gibi bise mi var orada mod lari yiyen nedir...
devamını gör...
evet hem cömert hem kibar bir arkadaşımız... terfisine yürekten sevindim. hakkında onyargi besleyenlere hitaben; adaletli olacak merak etmeyiniz... hayırlı uğurlu olsun albayım.

bir demet çiçek biraktim masana...
devamını gör...
Allah kolaylık versin,hayırlı olsun,hayırlı aş eş iş versin,allah ...

kalan sağlar bizimdir diye diye bir sağ ben kaldım ya la.
devamını gör...
Allah gözlerine kuvvet versin.. hayırlı olsun..*
devamını gör...
anladığım kadarıyla terfi almış * bulunan yazarımız, hayırlı uğurlu olsun, Allah muvaffakiyet versin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar