çıplak halde banyoya girmek

kesinlikle olmamalı kardeşim nasıl olur ben şahsen kara çarşafımla giriyorum.
demekle beraber böyle bir şeyi duydum dini yönünü bilemem ama belki şu yönden mantıklı olabilir. ölüm kalım durumunda biri görmesin diye. sonuçta banyoda kalmayız illa biri bulacak yani. ama öldükten sonra bu durumu takacağımı sanmıyorum.
devamını gör...
safsata ve zırva, “düşünce nesnesi” değil bir “düşünme düzeneği”dir. bugün “senin zırvana” inanan, yarın kontrolünden çıkar ve “başkasının zırvasına” inanır.


hadi bağalım
devamını gör...
ben şahsen oturma odasında duş alıyorum. leğeni oturma odasına getiriyorum orada bir güzel çimiyorum. genelde çıplak olmuyorum üzerimde üzerinde bugs bunny resmi olan şortum ile kovboy ayakkabılarım oluyor.
devamını gör...
melekler görürse günah olur diye değil de tedbiren avret mahallinin örtülmesi uygun görülmüş olsa gerek. hastalığı var kazası var depremi var, var oğlu var.
devamını gör...
ekşicilere taş cikartmayacak kafaları ortaya çıkartan durum...

her zaman derim, dünya ateistlerinin bir aykü seviyesi varsa, bizim ateistlerimiz veya benim kalbim temizci tatlı su muslumanlarımız, bu ortalamayı epey düşürüyor...hele o alaycı tavırları yokmu, iyice komik oluyorlar...sanki cern'de atom parçalanmış densiz...ki o atomu parçalasan bile bu insanların inanışlarına alaycı şekilde yaklaşmanı gerektirmez...

bir müslüman olarak tebliğ görevimizi yapalım..belki okurlar...

http://www.sorularlaislamiy...

--! spoiler !--

çıplak durmaktan sakının! hep sizinle beraber bulunan ve yalnız cimada ve helada ayrılan hafaza meleklerinden utanın ve onlara saygılı olun." (tirmizi)


Allahu teâlâ, hayâyı ve örtünmeyi sever. öyle ise yıkanırken avret yerinizi örtün. (ebu davud)

Allahu teâlâdan utanmak, insanlardan utanmaktan daha lüzumludur. (tirmizi, nesai)

yıkanırken örtünün! Allahu teâlâ, hayâ sahibidir. utanıp örtüneni sever. (nesai)

--! spoiler !--

devamını gör...
kardeş avret mahalli dediğimiz şey sadece uçkur bölgesi mi? senin yaklaşımına göre ise bizim hanefilere göre göbekle diz arasını kapatıp banyoya girmemiz gerekir. kadınların ise yüz göz açık olacak sadece. neresinden tutarsan tut akıl karı değil. belki de araplarda çadırları dikizleyenler vardır ha ne dersin? hepsini geçtim bu hadislerin sıhhat derecesine dair bildiler de aktarsan çok dinci arkadaş? ölüm kalım hastalık olabilirmiş falan filan. öyle şey olsa bile anne baban kardeşin ya da eşin girer banyoya ki o durumda helal haram mı önemser insan sağlığı önemser. kaldı ki doğum uzmanlarından erkek olanlar da var onları ne yapacağız? okumaya da çok şey diyor alimler. kadınlar okumasın falan filanları eee?

insanın huzurla banyo yapmasına da karışıyorlar ya diyecek sözüm yok.
devamını gör...
üstümüzde kıyafet varken de gören göz var kimin nereyi görmesini engelliyon?

ülkenin şu günlerinde tartışılan mevzuya bak. bizansın meleklerin cinsiyetini tartışmasına benziyor.

devamını gör...
başlık altına her yazan artı üstüne artı almış. valla yorumum yok ama ben artı almaya geldim abiler.

tanım: bir günah keçisi olarak banyoya cıbıldak girmek.
devamını gör...
bu bir edeptir, inceliktir. farz değildir, korkmayın kimse sizin banyoda ne yaptığınızı kontrol etmeye kalkmayacak. ister çıplak banyo yapın, ister çarşafla. edep konusunda hassas davrananı, böyle davrandığı için eleştirmek; değil banyoda, sokakta bile çıplak dolaşmaktan daha büyük bir edepsizliktir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar