gizlenen her zaman daha çekici gelir o yüzden çıplak beden yarı çıplağa göre daha az çekiciliğe sahiptir çünkü her şey ortada olunca insanı heyecanlandıracak bir şey kalmıyor.
devamını gör...
freud, insanın, cinsel eylemi hayvani bulduğu için yücelttiğini ve kabaca adına aşk dediğimiz süreci uydurduğunu ifade ederken tam da bunu ifade ediyordu bence.

romantizm adına üretilen kumaşlar teknolojisi özünde bu amaca hizmet ediyor.
devamını gör...
bu hususta erkekler kadınların eline su dökemez, öncelikle onu bir söyleyelim de sonra konuya geçelim...

kadından kadına değişiklik arz edebilir zira ten de özellikle belli bir yaş aralığında gayet güzel bir giyisidir, estetik bir örtüdür. fakat burada genel bir izlenimden bahsediliyor sanırım, haliyle vücuduna sağlığına proporsiyonuna dikkat etmeyen kadınların özsunumunun üryan iken daha beter olduğundan söz ediliyor. zaten arsızlığın tavan yaptığı nesillerin bile teşhir düzeyini son raddede sınırlaması gizli bir özgüvensizliği, yetersizliği barındırıyor olabilir. o parlak taytlar, balık etekler, şekillendirici jeanlar, devlet destekli iç giyim ürünleri ne hezeyanları saklıyor olabilir. estetik müdahale ayağına yapılan kavitasyonlar, epilasyonlar, operasyonlar halihazırda ve gelecekte nasıl fena sonuçlar doğuruyor az çok biliyoruz. hep bir illüzyon halindeyiz, ne sahte ne gerçek birbirine girmek üzere. ''kadınları cinsel obje olarak görmeyin'' naraları atanların paylaştıkları kamuya açık fotoğraflarda zihin felsefesine dair viral mesajlar var da biz mi art niyetliyiz de anlamıyoruz???
devamını gör...
yarı çıplak hal, tüm beden tahmin edilmek üźere karşıdakinin hayaline bırakılır. bir bakıma karşıdakinin fantazi oluşturabilecegi bir hal daha çekici geliyor.
bu yüzden giyim endüstrisi bu durum uzerine temelendirilmis durumda. ic giyimler tasarlanirken tamamen teşhir etmekten ziyade yarı giyinik sekilde tasarlanılıyor.
devamını gör...
çıplak kadın bedenlerinin itici olduğunu kim söylediyse yalan söylemiş.
yarı çıplak kadın bedeninin daha çekici olduğu hedesi üzerinden konuşulmalıdır bence ...
eğer itici olsa idi, bakma yasağının bir anlamı da olmazdı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar