çıplaklığı savunan mütesettir kız

mütesettir değildir o , olsa olsa başına bir bez atmıştır.

cogito sözlük'te ziyadesiyle var. yazılanlardan, desteklenilenlerden anlayabiliyoruz. gözleri onların hayatında kalmış olmalı. bunun için değilmidir ki, baştaki o bez hep dururken sağdan soldan aşağıdan yukarıdan kısalıp daralıyor. çevre filan olmasa kalmazdı o bez de.

inandığın dine bak. kitaba peygambere bak. sen hangi dindensen söyle de yanlışlıkla filan aynı dine inanmayalım.

edit: ruhu çıplaktır.
devamını gör...
edepsizce ruhu şey olmakla suçlanan kızdır. dilin kemiği yok işte. kimsenin çıplaklığı savunduğu falan yok. sadece her gördüğünüz açık kadına potansiyel şey gözüyle bakmaktan vazgeçin, kadınların psikolojisi zannettiğiniz şekilde değil demek istemiştik.

(bkz: okuduğunu anlamayan yobaz)
devamını gör...
çıplaklık potansiyel şey değil de potansiyel günahkardır. hani o bahsedilen şey var ya; işte o şey yolunda şey olup gider...

“kim güzel bir şefâatle şefâatte bulunursa (faydalı bir işe aracı olursa), ona bundan bir nasib vardır. kim de kötü bir himâye ile şefâatte bulunursa, ona da bundan bir hisse vardır. zîrâ Allah, her şeye gücü yeten (ve herşeyi gören)dir.” (nisa, 85)

ayeti mucibince anlaşılması, anlatılması, hazmedilmesi ve uygulanması gerekir...
devamını gör...
çıplaklığı destekleyenleri eleştirince yobaz oluyormuşuz. kemalist-laik-komünst; ilerici geçinenlerin ağzıyla yobazlıkla itham ediliyorum bir müslüman tarafından. kaldı ki, bir takım yobazlıklara karşı çıktığımda da ''kurancı'' , ''modernist'' gibi etiketlerle yaftalanmıştım.

kemalistlerin jargonu bile sinmiş üzerinize. her şeye rağmen ben sizi etiketlemiyorum kardeşim ancak durduğun yer, savunduğun meselede yanlışlardasın.

> Allah akıl fikir versin bir de ruhsal sorunlarına derman.
devamını gör...
çıplaklığı savunması/övmesi/desteklemesi ile bazı insanların haklarını savunması noktasının dikkalice ayırt edilmesi gereken kişi. ben başımı kapattım diye yanımda başı açık olan kızlarla ilgili ahlaksal çözümlemeler yapılmasına izin vermem şahsen. çünkü tesettürlü olmakla hesap bitmiyor, kişi bir anda ermiyor. ortunmemek bir kadın için günahtır evet ama bunun dışında genellemeler ve yorumlar yapmak kul hakkına girmekten başka bir şey değil.
devamını gör...
başı açık kadınlarla ilgisi olmayan konu. kaldı ki bilmem ne yerine koymak.

konuyu saptırmakta, yalan yanlış şeyler yazmakta üstünüze yok. hangi tanım, hangi cümle hangi satırda başı açık kadınlar fahişe yerine koyulmuş ? madem öyle onu da alıntılasana yazdığın tanıma.
devamını gör...
ne yaptığının farkında olmayan garibandır.

bacım kadın haklarını savunmak bu değildir , kadının yeri ve hak ettiği bu değildir ...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar