citrakâra

mahlasını latince ressam demek olandan sanskritçe ressam demek olana devşiren yazardır kendileri... tebdil-i mahlas bakalım ne ferahlıklar getirecek...
devamını gör...
sözlüğümüzün, aydınlık, ilerici ve yüksek sanat zevkine sahip yazarlarından.

gelecek günlerin kendisine ruhunun yukarıda saydığım özellikleri kadar güzel bir yaşam getirmesini dilerim.
devamını gör...
#6445266 *

tanışmak için şekere gerek kalmadan kurabiye ile kandırdığım yazardır. umarım tarifi tutturabilirim. zira pek heyecanladım kendisiyle tanışabileceğim diye. elim ayağıma dolaşabilir.
devamını gör...
"kalbindeki cama bir taş değer, dosttandır
kırılınca anlaşılır kalbin camdan olduğu
kalbin bahçesinde bir gül solar, dosttandır
dostun varsa taşı güle sayarlar, akşamı güne
dostum varsa sözümü şiire sayarlar, beni şaire
dostum var, öyleyse ölebilirim bile!"
*

güzel ifadeleri ve yazılarıyla zihnime kilit vurup uzun soluklu düşündüren yazar arkadaşım. var olasın daima... *
devamını gör...
kuzguncukta, şiir gibi bi sokaktaki atölyesinde, parpali ve beni tablo gibi bi kahvaltı ve rengarenk sohbetiyle ağırlamış, kendisini, eşini ve jan'ı tanıdığımız için bizi tarifsiz mutlu etmiş şahane insan.
devamını gör...
pazar günü iki şahane, pırıl pırıl, gencecik, içten sözlük yazarı arkadaşla tanışmak keyfini yaşamış biri... parpali'nin kurabiyelerinin tadına doyamadım, sohbetlerini çok sevdim... tekrarını istiyorum bu buluşmanın, ama burada ama köyde... hoş geldiler, yine gelsinler...
devamını gör...
bazı semtler vardır benim için, orada yaşayan kişilerle özdeşleşmiştir. huzur, dinginlik, ahenk, zerafet, içtenlik, sonsuz bir derya.... o kadar kuzguncuksa daha fazlası citrakara... tanımış olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum, özenle hazırlanmış sofrasında atölyesinin kapısını açtı bize. bu arada o güzelim elleri sadece resimde yetenekli değilmiş.

güzel köpeği jan hayvan fobimi yendirecek cinstendi. ilk defa bir hayvana dokundum. ailenin üzerine çöken güzelliği onda da bulabiliyorsunuz.

velhasıl inşallah yine yolumuz kesişir. misafir olur gelirler bize.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.