#ilişkiler  #özgürler 

düz mantıkla düşünüldüğünde doğru olan durumdur. ancak elbette ki hiç alakası yoktur; animasyon, anime gibi türler ayrı birer kültürdür ve izlenmesinin kişiye ciddi anlamda faydalarının da oması mümkündür. bu türlere karşı önyargı barındıranların, sevmediğini iddia edenlerin hatta küçümseyenlerin arasında kendisine "abi bak şöyle şöyle bi film var, animasyon, çok güzel" dendiği zaman "animasyon pek sevmem hacı, boşver" tarzı bir yaklaşım barındıran, animasyon izlemeyi kendisine yakıştıramayan, belli ki bunun kendisinin ağır abi imajını zedeleyecek bir davranış olduğunu düşünen kimselerin bulunması ise işin en üzücü olan kısmıdır.

devamını gör...
animasyonun ya da animenin niteliğine bağlı olmakla birlikte, animenin hitap ettiği kitlenin daha geniş olduğu doğrudur. tabii her iki tür için de zaman zaman istisnai olarak ters durumlar yaşanabilmektedir.
devamını gör...
wall e , madagascar penguenleri , animatrix , up izlememek benim gözümde charles baudelaire, bertol bretch , charles bukowski okumamaktan farksız iken bunu öne sürebilecek tezlerin daha ciddi argümanlarla gelmeleri kendileri için yararlı olacak cinsten. hayır arkadaşım 1931 city light , 1959 north by northwest izledin beyin fırtınası yapalım dedin hayır mı dedik?*
devamını gör...
haklı olması gereken insan beyanı.

geçen gün yeğenime çizgi film açıp bir yandan da bundan dem vurmayı düşünürken bir süre sonra bir baktım ki yanımda yeğenim yok ve insanlar bana bir şeyler anlatmaya çalışıyor. çok enteresan gerçekten, bunları büyüklere yönelik yapıyorlar bence.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar