çizgi

özdemir asaf şiiri.

kendimi sileceksem, bilirim sende varım.
senin ben yarısıyla seni ben tamamlarım.
seni sende bütünler, sana sende inanır,
seni sende silerim, seni bende yazarım.
devamını gör...
1. mec. temel: "ben hayatımı yeniden ve bambaşka çizgiler üzerinde kuracağım." -a. ilhan.

2. mec. bir durumdan başka bir duruma atlanan, geçilen yer, sınır: "bu topluluklar arasında amatör ve profesyonel çizgisini de tam olarak çizebilmek kolay değildir." -m. and.
devamını gör...
insan yüzündeki hali: yaşanmış bir ömrün haritası.

kalem tutmayı yeni öğrenmiş bir çocuğun defterindeki hali: emek ve başarı.

gökyüzü ve yeryüzünün arasına konulmuş hali: ufuk

farklılıkların arasına çekilmiş hali: sınır


devamını gör...
bir noktanın hareketiyle meydana gelen şekil veya iki yüzeyin ara kesiti. tdk. ve bir kaleminde pekala bir çizgisi olabilir. gittiği istikamet, yol aldığı merhale ve sahibinin halet-i ruhiyesi. korumak lazım!
devamını gör...
bir şey başka bir şeye dokunarak geçerken o şeyde bıraktığı ince ve uzun iz ya da kalem ve benzeri araçlarla çizilerek, çizmek yoluyla oluşturulmuş iz.

geçilmiyor bazen. öyle kalın çiziyorlar ki.
devamını gör...
özdemir asaf şiiridir.

kendimi sileceksem, bilirim sende varım.
senin ben yarısıyla seni ben tamamlarım.
seni sende bütünler, sana sende inanır,
seni sende silerim, seni bende yazarım.
devamını gör...
herkesin takip ettiği şey. kiminin çizgisi neredeyse dümdüzdür. karakterini, inançlarını hep muhafaza eder. baktığında örnek insan görürsün. ona özenir, kendine çeki düzen verirsin. hatta aradaki bağlantı kopmuş da olsa, aklına geldikçe kendini toparlama düşüncesi gelir. onlar yaptıklarını riya ile yapmazlar. pek de görünmezler. sadece dikkat ile fark edersin. böyle çok insan tanıdım elhamdülillah. aradan yıllar da geçmiş olsa onları düşündükçe yaptığım yanlışlar gelir aklıma.

bazılarının ise çizgisi arada bir yamulsa da hedeflerinin peşinden giderler. böyle insanlara da saygı duyarsın. yollarının arada eğrilmiş olduğunu olduğunu fark ederler. böyle anlarda çizgilerini düzeltmeye çalışırlar. bazen yapabilirler, bazen yapamazlar. büyük çoğunluğu düzgün bir şekilde "yanlış bir yolda gidiyorsun" denildiğinde insaflı davranır. bu özelliklerinden dolayı sevilirler.

bir de çizgileri hepten yamuk kişiler var ki çizgilerinin bozuk olduğunu görmezler. görseler de kendilerini düzeltmezler. sağa sola döner dururlar. sonunda da gider gider bir yere varamazlar. aralarında en sıkıntılısı da budur. benim de dahil olduğum grup budur malesef.

zor işler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar