claude makelele

1973 doğumlu fransız ön libero. real madrid 2003 yılında, bu adamı chelsea fc'ye sattıktan sonra yıllar yılı belini doğrultamadı. ta ki jose mourinho gelene kadar. bir oyuncu bir takım için ne kadar önemli olabilir ki sorusunun cevabıdır kendisi. yaklaşık on yıl kadar. evet, bu adamın gidişi real'e on yıla yakın kaybettirmiş, şampiyonlar ligi'nde çeyrek final görebilmek uzun yıllar hayal olmuştur.

beşiktaş'ın ihtiyacı olan transferin ete kemiğe bürünmüş halidir kendisi. gerçi emekli oldu 2011'de ama zaten bizzat kendisi değil, aynı işlevi görecek bir oyuncu. çok mu şey istiyoruz? türkiye'deki muadili ise 2006 yılında şampiyon olan galatasaray'ın orta sahadaki yükünü tek başına çeken alioum saidou'dur.
devamını gör...
mourinho chelsea'nin başındayken fırtınalar estiren o kadronun en önemli elemanlarından biriydi bu fransız. fulham chhelsea'yi yendiğinde rakibin hocasına sordular bunu nasıl başardınız diye adam; makelele'yi durdur chelsea'yi bitir demişti. çok önemli bir oyuncuydu gerçekten.
devamını gör...
savunmaya yönelik orta saha dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan siyah tenli futbolcu. real madrid efsanesi olarak tanırım ben kendisini. büyük topçuydu. cante ile akrabalığı vardır kesin.
devamını gör...
abramoviç'in chelsea'yi satın aldıktan sonra yaptığı ilk transferlerden biriydi. o dönem için astronomik bir bedel ile gitti diye hatırlıyorum. daha çok real dönemi hafızamızda yer etti. çünkü los galacticos kadrosunda yer alıyordu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar