sınavda optik kağıdı doldurma sıkıntısı dışında herhangi bir sıkıntısı yoktur. çocuk iki isimden sevdiğini seçer ve onu kullanır. ya da her ikisini birden kullanır. ya tek ismi olup da ismini sevmeyenler? onlar ne yapsın...
devamını gör...
herkesin hakkinda farkli dusuncelere sahip oldugu bir durum ama bana soracak olsalardi ben ikinci bir ismim olmasini cok isterdim. ortanca ismin yalnizca bas harfini yazip yanina nokta koymanin verdigi karizma ve asil durus hicbir seyde yok mesela. eger bir cocugum olursa ikinci bir isminin olmasindan hoslanir mi bilmiyorum ama ben ikinci bir isim koymak isterim.
devamını gör...
yapmayın hanımlar beyler, en sevdiğinizden bir tane isim koyun gitsin. geçmiş yıllarda elli üç kişilik bir sınıfım vardı ve istisnasız hepsinin iki ismi hatta birinin üç ismi vardı. ezberleyene kadar canım çıktı. zamane bebeleri isimlerinden biri ile de seslenince hemen öyle değil öğretmenim deyip diğerini de eklerlerdi.
devamını gör...
soyadım 3 (üç) ayrı kelimeden oluştuğu için çift isim bizim ailede bir hayal. küçükken isterdim ama sonra farkettim ki tek isim daha asil duruyor.
devamını gör...
şair olsun diye konulurdu bir zamanlar ama günümüzde kız çocuklarına iki isim vermesinler mümkünse. sonra kocasının soyadıyla kendi soyadını da yan yana koyunca brezilyalı futbolcu ya da meksikalı torbacı ismine dönüşüyor. aile ve sosyal politikalar bakanımızın ismi gibi. kınamıyorum.
devamını gör...
yeni nesil anne babaların es geçmediği başlıca durumlardan biridir. elli dört mevcutlu bir sınıfım vardı. elli kişi çift isimliydi. ezberleyene kadar canım çıkmıştı. ilk isimler aynı olunca da sürekli karışıyordu. bolca zeynepli, muhammetli, efeli başlangıçlar.

hepsi aynı sınıfta olmak üzere:

elif zeynep, zeynep su, zeynep ada, zeynep erva,

muhammet talha, muhammet taha, muhammet emin, muhammet ali emin, muhammet berat, muhammet eymen, muhammet can...

bide zamane bebesi, yanlış söyleyince bir dünya çemkirip depresyona giriyor. *
devamını gör...
çift isme sahip bir arkadaşımız var , birinci ismi hasan ikincisi yaşar. ilk ismi hasan olduğu için bazı yakıştırmalara maruz kalıyor. mesela yanlış numara hasan, şöyle hasan, böyle hasan vs. isminin başına bir sıfat yakıştırılıyor. en son da hasan vasat diye yakıştırma yapmışlar. onu da hasan masat isimli künefeciden ilham almışlar. yani biraz da isim böyle yakıştırmalara müsait, ikinci ismi olan yaşar'ı kullansa bu kadar yakıştırma olmayacaktı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar