sibel can, deniz akkaya, tuğba ünsal, nazlı öztarhan gibi ünlülerin başı çektiği bir furya. yurtdışında doğu için en çok tercih edilen ülke ise amerika.
amerikan vatandaşlığı ülke sınırları içinde doğmak ile kazanılabiliyor ve bu sayede birçok ülkeye vizesiz girme ve başka sosyal ve siyasal haklar elde ediliyor.

birçok kişi bu durumun sorumlusu olarak akp hükümetini göstererek, kaygılıyız temalı mesajlarla kendilerini sağlama almaya çalışıyormuş. kanaatimce sıkıntılı olan mevzu vatandaşlık değil, daha doğmamış çocuğu için ev alan bir toplum için gayet normal çocuğunun hayatını kolaylaştırmak amaçlanıyor.
ancak tüm toplum aynı endişeyi taşıyormuş gibi algı oluşturmaya çalışıp, toplum mühendisliğine soyunulmasa daha iyi olur.
devamını gör...
ülkesini çok seven, kameralar önünde/sosyal medyada bu vatan hepimizin, hepimiz kardeşiz açıklamaları yapıp pozlar veren tiplerin yaptığıdır. bir samimiyet göstergesidir aynı zamanda.
devamını gör...
çok mantıklı iş. şu an en gözde mekan ne abd ne avrupa. ben olsam gider suriye'de doğururum. gelirim türkiye'ye paşalar gibi yaşarım. oh püfül püfül memleket.
devamını gör...
imkanım olsa ilerde eşimi yapması için teşvik de edebileceğim bir uygulama. sen yapmak istemeyebilirsin güzel kardeşim, Allah bağışlasın seninkini de.
devamını gör...
ne yapsınlar sırf vatan aşkı için geleceği olmayan bir ülkede mi doğursunlar yaşayanlar çok mu refah içinde fırsatı olan varsa doğursun kardeşim.
devamını gör...
aşağılık kompleksi duymanın başka bir ifadesi. ana dili gibi yabancı dili konusurlar sonra da ezan niye türkçe okunmuyor diye ortalığı karıştırırlar.
devamını gör...
günlerce vize almak için konsolosluk veya taşeronların kapısında beklememek için üretilmiş çözüm yöntemi.
her ülke pasaportunun bir ağırlığı vardır. ağırlığın parametreleri aşağı yukarı herkesin bildiği şeyler. demokrasi, hukukun üstünlüğü, ekonomik gelişmişlik vs.
her ebeveyn çocuğunun hayatını kolaylaştırmak ister.
devamını gör...
böyle olsun diye rastgele bir ülkeye gitmeyin de. gülerler yoksa. vatandaşlık hukuku diye bir mevzu var. bazı ülkeler kendi topraklarında doğana vatandaşlık verir, bazı ülkeler kan esasına göre yani kendi vatandaşının çocuğuna otomatik vatandaşlık verir. bazısı da her ikisini benimser. şimdi toprak esasını benimsemeyen ya da kısmen benimseyen ama bu anlamda benimsemeyen bir ülkeye giderseniz doğum için, verdiğiniz yol parasıyla kalırsınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar