karşımıza sık sık çıkar bunlardan.. neymiş doğuda terör varmış, insanları kötüymüş, pismiş, çoğunluğu kürtmüş.. ayrımcılığında bu kadarı!
devamını gör...
doğuda terör olduğu için olabilir. insanları kötü değil iyidir. fakat terör tehlikesi devam etmektedir doğuda. ayrıca yerlisinin bile kalmak istemeyip istanbul'a kaçmaya can attığı bir bölgede, batıda yaşamış batıda doğmuş birinin gitmek istememesi çok normaldir.
devamını gör...
eğer ingiltere'de yaşıyorlarsa kalan tek seçeneği abd de okutmak zorunda olan çekirdek ailedir. lakin fransa sahilleri falan da fena değil aslında saint cudi dağları eteklerinden saldın mı kendini ver elini yüksekova alpleri..
devamını gör...
doğu da kurşundan ölebileceğini düşünmüş. fakat yurt dışında uyuşturucudan ölebileceğini göz önünde bulunduramamış ebeveyndir.
devamını gör...
olabilecek ebeveynlerdir. kızmak ve yadırgamak anlamsızdır. çocuğunu, yurt dışına terör olmadığı için değil, daha iyi eğitim alması için gönderiyor sonuçta. mesela istanbul ya da ankara'ya da göndermemiş oluyor, bu durumda. e o zaman; bu şehirlerde terör var, o yüzden göndermiyorlar mı diyeceğiz?

(bkz: eğitim şart)
devamını gör...
artı eksileri göz önünde bulundurarak kararını vermiş olan ebeveyndir.
hem ne güzel söylemişti büyük düşünür: harran'da oxford vardı da biz mi okumadık?
devamını gör...
doğuya da göndereceği günleri görecektir.
böylelikle hem doğuya hem batıya göndermiş olur. doğu anadolu bölgesinin terörden uzak güzel şehirleri de var. öğrenir. terör artık her yerde. istanbul sanki çok mu güvenli filan demeye başlar.
devamını gör...
değişik bir ebeveyndir. batı'yı zihninde eroin, uyuşturucu , alkol ve ahlaksızlık olarak canlandıran bir adam tinerci-ballyci değilse kesin bonzai torbacısıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar