çocuğunu özel okula gönderen öğretmen

biz de kendisine güvenmediğimizde sesini çıkaramaması gerekir. hatta bence istifa etsin. külliyen zarar bunlar. var böyle tanıdığım bir öğretmen. sistem falan zırvalayıp duruyor.

benim lisede bir edebiyat öğretmenim vardı. hiç edebiyattan anlamayan bana üniversite sınavında edebiyat testinden şov yaptırmıştı. sadece ben değil, bizim sınıfın neredeyse tamamının edebiyattan neti yüksekti. adam ders kitabından falan da işlemezdi. kendi anlatırdı. hem kendini hem de dersi sevdirirdi.

kendine ve meslektaşlarına güveni olmayan öğretmenler işte böyle özel okula tamah eder. sorun kendilerindedir de farkında değiller.
devamını gör...
özel okul sadece öğretmen kriter alınarak tercih edilen bir alternatif değil. devlet okullarındaki öğretmenler de tek başına harikalar yaratamazlar. okuldaki eğitim öğretmen, idare, veli ve öğrenci profili, okulun ve çevresinin fiziki koşullarının ortak ürünüdür. bir öğretmen meslektaşlarına güveniyorsa bile diğer faktörleri dikkate alarak özel okul tercih edebilir. öğretmen değilim. bütçemi zorlayacağını bilerek çocuğumu özel okula göndermeyi düşünüyorum. öğretmenler daha iyi olur diye değil yalnız. benimsediğim öğrenme yaklaşımını benimsemiş, dünya görüşümü destekleyen nitelikte kadroya sahip bir okul sadece kolej tercih ettiğimde mümkün olabileceği için.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar