çocuk da yaparım kariyer de

nil karaibrahimgil adlı şŸarkıcının orkid için hazırlamışŸ olduğŸu şŸarkı. ama şŸarkının ünü, ürünü kullananları da aşŸtı ve adeta slogan halini aldı.

şŸahsen kişŸisel tercihim şŸu yönde:

mesleki kariyerini yapan bayan o anki mesleğŸine nokta koysun, mesleğŸini değŸişŸtirsin ve ''anne'' mesleğŸini seçerek kariyerine bu alanda devam etsin. ''en iyi anne'' ödülüne layık görülsün, böylece ikisini de elde etmişŸ olsun.

hadi geçmişŸ olsun...
devamını gör...
bu sözü söyleyen bir kadın kendi ayakları üstünde durduğunu, ekonomik bağımsızlığını kazandığını savunur fakat diğer taraftan hem evde hem işte çalışan bir kadın olmakla kendini yıpratmaktan başka bir şey kazanmaz. müşterek yaşadığını sandığı hayatta işin sefasını yine erkek sürer. ha diyorsa ki kariyeri sağlam yaptım evle çocukla başkası ilgileniyor, asıl vazifesi olan anneliği unutmuştur. olan bu sefer yeni nesillere olacaktır.
devamını gör...
bir durumun, diğerinden mutlaka zaman çalacağının farkında bile olunmadıgı obsesyondur.
ikisinden de vazgeçilemez elbette ama ya kariyerin hedeflediğinin altında kalır
yada anneliğini bakıcılara dayanarak sağlarsın.
eşitliği sağlayacak formülse tarafımdan bilinmemektedir.
devamını gör...
yalan. kariyer insanın büyük ödünler vererek ulaşabildiği, bazende yaptığı onca fedakarlığa rağmen yine de ulaşamadığı zirvedir.
çocuk yetişirmek ise bir ömür ister; henüz ömrünün başında ve çocuğu olmayan insanın kolayca edebileceği büyük laftır. çocuk yetiştirirken onu kimseye muhtaç etmeden kariyer yapabiliyorsa kadın, örneğin; bebeciği 38 derece ateşte menenjit tehlikesi yaşarken çıkması gereken ve asla hiçbir şekilde iptal edemeyeceği iş gezisini iptal etmenin yolunu biliyorsa ya da çocuğunu Allah'tan başka emanet edebileceği emin bir el varsa, o bayana helal olsun.
devamını gör...
kadınların olmak zor işi.çocuk yap,kariyer yap,kaynana dırdırı çek,koca tiribiyle uğraş,onu giy bunu giyme, oraya git buraya gitme,eee öleyim o zaman.
devamını gör...
modernizm başarılı kadın tarifi. oysa biz, çocuğunun yanında kariyer yapan değil kariyerini çocuğu üzerine yapan hanımlar yetişsin isterdik. erkekliğinin ve müslümanlığının farkında olmayan pespaye yeni nesil müslüman erkekleri yetiştiren annelerdir ayrıca.

(bkz: hala size baba diyebilir miyim)
devamını gör...
erkekler için de geçerli olduğu halde hep kadınlara atfedilen cümle.neden bu kadar kadına has kılındı anlamadım.erkekler hem kariyer hem çocuk yapmıyor mu?..yahudi malı orkidin zihniyeti olsa gerek.yoksa islamda kadın zaten kariyer sahibidir.
devamını gör...
modern feminizim söylemi şlarkısı bile vardır bir bilse kızlarımız asıl neyi kaybettiklerini ne yaparlardı acep,kariyer dedikleri nedir tartışılır lakin çocuk hepimizin bildiği sevdiği ve istediğidir...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar