çocuk gürültüsü

gürültü değil başka bir şey sanki. her kafadan ayrı bir ses! bünyem kaldırmıyor. ağlayan, gülen, annesine seslenen, babasına kızan, kavga eden vs. ne ararsan var bu gürültünün içinde. en kötüsü de site içerisinde oturuyorsanız, ve bu site içerisinde park, basketbol sahası, yüzme havuzu gibi çocukların arayıp da bulamadığı bir alan varsa bittiğiniz andır işte. ebeveynler balkonlarında, evlerinde rahat oturabiliyor. oğlum saat gece 1 oldu gel artık içeri diyen yok. ama bizim günahımız ne ? sen yap çocuğu sal dışarı oh ne ala. ya biz! gece bilmem kaçlara kadar senin sorumsuzluğunu çekmek zorunda mıyız ?

(bkz: zorunda mıyım)
devamını gör...
bazen çıldırtacak derecelere gelen sesler. anaları danaları dışarda.
ya hu sizin eviniz yok mu diye balkondan bağırmamak için yağmur duası ediyorum o zamanlarda.
emekliliğimde hepsini bulup kendime baktırtıcam.
devamını gör...
alışkın olmayanlar için ıstırabdır. gürültünün sahibi yeğen bile olsa bir yere kadar, ana babada bir süre sonra algıda sönme olayı gerçekleşiyor olmalı, çöp kokulu bir odada durup kokuyu bir süre sonra farketmemek gibi.
devamını gör...
istisnasız her gece 2lere kadar devam ettiğinde cinnet getirmeye sebep olur. ağzını kırdığımın evladı uyu lan diye kendi kendinize söylenirsiniz. zira nazikçe uyarılmaktan anlamayan hayvan ebeveynlere laf anlatmaya çalışmaktan bıkmışsındır.
devamını gör...
belli bir süreden sonra insanın sınırlarını zorlayan ve çekilmez bir hal alan gürültü. ben 2 senedir 7/24 maruz kaldığım için, bağışıklık kazandım ama kazanamayana kötü, beni bile arada çıldırtıyor. çünkü 7 ay önce tek ses çift ses oldu. Allahım çok mağdurum ya, büyüsünler artık.
devamını gör...
çekilmez olabilen gürültü. birkaç gündür apartmanın bahçesinde anneler kamelyada (kameriye) ćocuklar bağıraşarak koşturuyor, binanın çocuk parkına gidince ses gidiyor çünkü binanın arka tarafına doğru oyun parkı, sonra geliyorlar oradan susun diye uyarıldıklarından. bende baktım anneler vurdumduymaz onların yanında çocuklarına bağırmadan oynayın bakayım gibilerinden çıkıştım. Allahtan dinlediler ertesi gün anneler baktım çocukları uyarıyor. bugünde ortada anneler yoktu sessiz oynamalarını söyledim yine.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar