çocuk istemeyen erkek

çivisi çıkmış bu dünyaya çocuk getirip zavallı sebinin de günahına girmek istemeyen erkektir. düşünsene çocuğun var ve bu berbat hayatı çekecek dünyaya gelişine de sen vesilesin. o acı çektikçe insan kafayı yer.
devamını gör...
kişisel tercih meselesidir. vay efendim şöyle kaypaktır, böyle de adidir deyip gömmek lafu güzaftır. çocuk istemeyen erkek, çocuk istemeyen erkektir.
devamını gör...
belki de dayak istiyordur, kim bilir?

yahu çocuğa bakacak olan ana, yemeyip yedirecek, giymeyip giydirecek, altını temizleyecek olan ana, ama beyimiz çocuk istemiyor ha! masraf lagalugası da yapmasın hiç. insan çocuğunu büyütmek için seferber olur, olmaması için bahane bulmaz.
devamını gör...
ben.dünyanın sonu o kadar belli ki gidip de çocuğumu zor durumlarda bırakmak istemiyorum. onunda çocuğu olacak sonra diğerininde sürecek gidecek. ileride acı çekecek bir torunum olacak dünyanın durumundan dolayı bu beni cidden üzer.
devamını gör...
sorumluluk sevmeyen bir kişidir. insanların dinsel/yasal uygunluğu onaylı her türlü kararı karar alıcıyı ilgilendirir. konuyla ilgisi yok ama ekleme yapayım: devlet gelişsin diye kimse çocuk yapmaz.
devamını gör...
mantikli buldugum erkek. dunya giderek daha da beter bir hal aliyor. bu devirde cocuk yetistirmek cok zor, dis etkenler cok tehlikeli. fanusta buyutemiyorsun maalesef, iletisim cagi. her sey cok ulasilabilir. bunlari ve daha bir cok seyi dusunmeden ebeveyn olma sevdasini cok bencilce buluyorum ayrica. dunyanin en guzel, en mukemmel hissi. evet, senin icin oyle tabi. cocuga sormak lazim bir de. yine de bu duygunun yasanma hissine asiri duskunlugu anliyorum, hormonlarimiza kodlanmis bir yaratilis sirri zannederim. ama en az dort cocuk demektense, sen 3 cocuk yap ve bir cocugun hayatini degistir fikrine cok sicak bakiyorum. dunyaya gelmis, bahtsiz bir cocugun; annesiz ve babasiz bir cocugun hayatini degistir. ureme icgudusunden cok daha ulvi bence.

not: sayilarla oynayabilirsiniz.
devamını gör...
ehliyete bağlanması gereken ebeveynlik müessesinin ehliyetini hür ve özgür iradesiyle almayı reddetmiş erkektir.
ya kendini bildiğindendir ya da bilmediğinden...
devamını gör...
ailesinin, akrabalarının, komşularının, iş arkadaşlarının, arkadaşlarının, belki de berberinin çocuk konusunda hem tavsiyesine hem de baskısına maruz kaldığı yetmiyormuş gibi bir de sözlüğe gelirse buradan da yüklenelim diye bu başlığı kendisi için hazırda bekletiyoruz.umarım tercihinden dolayı açıklama yapmak zorunda hissetmez. toplumda bu tercihiyle var olabilmesi için kolaylıklar diliyoruz kendilerine.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar