çocuk ne zaman

mahalle baskısı gereğince yeni evlenenlere sorulmasında sakınca görülmeyen ama sakıncalı olabilecek durumlar yaratabilecek soru cümlesi...

sakıncalı derken yeni evlenen bireyleri strese sokar bu tip soru..sonra çocukları olmaz bak...

1. çocuğu yapsanız 2. çocuk ne zaman sorusu ile muhattap olmaya başlarsınız...

benim size diyeceğim bu sorular karşısında karşıdakini kırmadan tepkinizi koyun..

gerçi evlenene kadar kendini ispatlamış kişilere bu tip sorular pek sorulmaz zaten...
devamını gör...
40 yaşına gelince 3-5 yaşında bebelerle uğraşmak zorunda kalıp "keşke zamanında çocuk işini aradan çıkarsaydık." demeyesiniz, vaktinde çocuğunuzu büyütesiniz diye sorulan soru, aslında bir tavsiye.

iyilik yaramıyor bu gençlere, her şeyi çok biliyorsunuz zırtapozlar sizi...
devamını gör...
yetmez 2. ne zaman, 3. ne zaman bu böyle gider. bir de trip yaparlar. töbe yarabbim. sanki unu şekeri katıyon fırına koyuyon oluyor da biz yapmıyoruz. yok kendileri de bilmese nasıl yapıldığını tamam. ama yok.
devamını gör...
kimsenin haddinini bilmemesi sorunundan kaynaklı bir soru.
şimdi hamile kadın sokakta, sosyal medyada hamileliğini milletin gözüne sokmasın heyeti - hi haklılar bir yere kadar, çocuğu olmayan insanlar için o gösterişten kaçınılmalı- neden bu sorulara da aynı muhalefeti göstermiyor?
mahrem yahu! bu soru insanın en özeli. belki olmuyor çocuğum, belki bu benim en büyük yaram? belki çocuk yetiştirmenin ne denli zor bir şey olduğunu biliyorum, belki sizin yaptığınız hataları tekrarlamayayım, insanların mahremine burnunu sokmayayım diye çocuk yapmıyorum?
devamını gör...
akıllarındaki normal süre aşıldığında ise, hayırdır? olmuyor mu? gibi daha berbat sorularla gelirler.

tanıdığım bir hoca var, bir üflüyor beşiz yaptırıyor hacı, istersen bir git ile devam bile edebilir bu mevzu.
devamını gör...
bazen arkadaşlar arasında sevgililerin ciddiyetini ve evliliğe giden yolda olduklarına barnak basmak üzere yöneltilen sorudur ki öncesinde "huhaha evlenirsiniz siz ben sana diim" gibi konuşmalar mutlaka yaşanmış olur. hele ki taraflardan biri evliliği istemiyor da diğeri çok hevesliyse soru, evliliği istemeyen tarafa sevgilisi varken yapıştırılıp cümbüş keyfi karşısında patlamış mısırla oturulabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar