makam koltuğuna benzeyen berber koltuğuna oturan bir çocuk koltukta gömüleceği ve rahat traş edilemeyeceği için berber kişisinin koltuğun kollarının üzerine bir tahta yerleştirerek çocuk için koltuk üzerinde ayrı bir koltuk oluşturması olayı. cümleyi daha da uzatmak isterdim fakat anlatacaklarım bitti.

traş olan kişinin boynuna dolanan ve saçların elbise içine kaçmaması için uğraşan bez parçasıyla birlikte çocuk kendini aynada görünce kafasının kesileceğini düşünür ve zaten evden çıkarken başlayan ve içine iyice yerleşmiş olan korku tavan seviyesini yapar.

koltuk üreticileri çocukların traş olabilmesi için ayrı bir mini berber koltuğu üretmeli.
devamını gör...
çocuklara özel koltuklar çocuk kuaförü olarak ad yapan veya en azından ad yapan bir çok kuaförde kendi boylarına göre mevcuttur. hatta saçları kesilirken tırsmasınlar diye çizgifilm izlemeleri için bir tv de mevcuttur.

fakat mahalle berberlerinde iş tamamen farklıdır. tahtanın üzerine oturtulan çocuk, aynada kendini gördüğü an pıtır pıtır gözyaşlarını dökmeye başlar bile. hatta işi abartıp tas koyup öyle kesenleri de gördü bu gözler.


o koltukta mis gibi saçlarımın heder oluşunu an be an izlerken attığım bakışın yakın hali
*

http://www.komikler.com/kom...
devamını gör...
şimdi bunun için özel çocuk koltukları mevcut.

şöyle bir anım var, esnaf çocuğuydum, doğal olarak esnaflarla kanka gibiydim işte. yaşım en fazla 8-9 falandı ama bacak kadar boyumla esnaflarla boyumdan büyük muhabbetlere giriyordum. berber içinde aynısı sözkonuydu. fenerbahçe yi konuşmak çok eğlenceliydi, kendimi yetişkin hissettiriyordu bana bu muhabbetler. ama saç traş oluncaya kadar işte, bütün tadım kaçıyordu. benimle o muhabbete girenler, bana kendimi büyük biri gibi hissettirenler, traş olacağım zaman hadi evladım otur şu tahtanın üstüne deyince, bütün moralim alt üst olurdu.bir de dalga geçer gibi beni kucağına alıp öyle oturturlardı. hey gidi rahmetli berber salih abim, bi almadın zamanında bana göre koltuk.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar