çocukken yanlış bilinen şeyler

çocukken bildiğimiz, inandığımız şeylerin yanlış olması durumu ve doğrusunu öğrenmemiz.

büyümenin çok güzel bir şey olduğunu zannederdim halbuki hiç alakası yokmuş çocuk olmak en güzeliymiş.
devamını gör...
o değil de;

6 yaşındayım; yücel'ler misafirliğe geldiler. o dört, gökalp abi de tahminim 11-12 yaşında. eski evdeyiz, deniz apartmanı. banyoda puma besliyoruz diye sallıyorum. yücel inanıyor hemen; gökalp abi yemez tabii, inanmıyor önce. o kadar kendimi vererek ve detaylı anlatıyorum ki (gelişim hayvanlar ansiklopedisi sağolsun); sonunda o da inanıyor. hadi diyorlar banyoya gidip bakalım. bu süreçte kendim de inanmışım; korkuyorum; 3 saat odadan çıkamıyoruz. "çocuklar ne güzel kaynaştı değil mi " "evet"...
devamını gör...
küçükken bir arkadaşım ailemle boğazda yemeğe gideceğiz demişti. ben de bildiğin böyle boğaz köprüsünde araç trafiğinin yanında boşluklar var ya oralara masa atılıp orda yemek yeniliyor sanmıştım. üzerinde baya düşünmüştüm zamanında. napiyim beni de boğaza götürselerdi küçükken.*
devamını gör...
10 yaşıma kadar çocukların kendiliğinden olduğunu zannediyordum. Allah yapıyordu o kadar. bir velet bana nasıl olduğunu söyleyince çocuk halimde dünyam başıma yıkılmıştı. bir süre travma yaşadım.
devamını gör...
uslu bir çocuk olduğumda ciddi anlamda şirinleri görebileceğimi zannederdim. pişmanım. o kadar dayak isteyen mahalle arkadaşlarım vardı.
devamını gör...
küçükken teyzemin kişisel bakımıyla ilgili eşyalarını karıştırırken rolon gördüm ve gidip bu ne için diye sordum. o da basitçe koltukaltı için kullanılıyor dedi. ben de o günden sonra rolonu alıp bütün koltuk altlarına sürmeye başladım. sürerken de ya bu küçücük nasıl yetecek koltukların altı için çok az diye düşünüyordum. bir süre böyle yapmaya devam ettim. en son annem gördü baya güldü, rolonun tam olarak ne işe yaradığını söyledi.
küçükken de tam safmışım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar