çocukken yapılan psikopatlıklar

bir ankettir. bir nevî ankettir.

yazarların çocukken yaptıkları psikopatlıkları öğrenmemize yol açar.

böylece kim iyi kim kötü çocukluk geçirmiş bir nebze öğreniriz.

ben sonra yazacağım daha psikopatı var mıydı, merak ediyorum.
devamını gör...
anne evde olmadığı halde, koltuğun arkasına saklanıp çocuk aspirini yemek. sonra annenin yanına gidip abim 5 tane ben 3 tane yedim demek. günün akşamından bahsetmek istemiyorum...
devamını gör...
balkondan, aşağıdan geçenlerin üstüne işemeye çalışmak.o zamanlar eğlenceli geliyordu.*
devamını gör...
kapak,bardak vb. araçlar kullanarak -içi göstermesi esastır- sinek yakalamak. ve sabah uyanıp ilk iş o sineğin ölüp ölmediğine bakmak.
devamını gör...
akrep yakalayıp ateş yakmak ve o ateşin üstüne teneke koyulup o tenekenin üstüne akrepleri atmak. akreplerin kendini sokup zehirlemesinden zevk almak.
devamını gör...
bir iri kıskaçlı karınca yakalanır. kıskaçları dikkatlice kırılır.
sonra kıskaçsız karınca diğerlerinin yanına atılır. diğer karıncaların ona saldırmaları zevkle izlenir.*
devamını gör...
tamam başlıyorum bu başlık altında yazılan her şey tamamıyle gerçektir.

- traktör römorkunun kapağıyla çocuk öldürmek istediğimde 7 yaşındaydım. lanet olası pislik herif ölmedi.

- evine gidip evinde bulamadığımız ailenin evlerinin camını sinirden paramparça edip evin içerisini taşla doldurdum.

- karagümrükteki terkedilmiş bir fırının içerisinde ne var ne yoksa ben ve arkadaşlarım çaldık.

- evin çatısını ben yaktım. suçu 3 yaşındaki kuzenime attım. 8 yaşındaydım.

- sigara parası bulabilmek için telefon direklerinin kablolarını arkadaşımla ben söktüm. bunu 15 yaşıma kadar yaptığıma inanamıyorum.

to be continued...
devamını gör...
dedenin bahçesindeki ağacın dalına kedi bağlayıp erik düşürmeye çalışmak.**
devamını gör...
-yaptığım şeylerden dolayı babama gelen şikayetlere istinaden yediğim dayakların ve dışarıya çıkmama cezalarını çok fena ödeditirdim hele hele adım çıktığı için suçsuz yere dayak yeme sebep olanlara ve ceza aldıranlara daha bir ayrı davrandım egzslarını delmekten tutun, içine aldırabildiğim kadar kağıt ve sebze sokuncaya kadar, hem bi kere sürekli beni korkuran mahalledeki abilerin tekerlerinin hemen önüne raptiye koyardım, çok kez cam kırmak istedim ama kıramadım denk gelmedi yada cam mukavenet gösterdi felan bunlar anlatabildiklerim.
devamını gör...
çoktur. zira çocuk, merhamet nedir pek bilmez ailesi üzerine düşerek öğretmedikçe. akıl edemez çocuk. oyununa bakar, eğlencesine bakar. çok ayırdım okulda küçük çocukların beşi altısı toplanmış başka bir tanesini kahkahalarla tekmelerken. hiçbiri de ne yapıyoruz demiyordu, sadece ortadaki ağlıyordu.
hayvanlara karşı da pek merhameti yoktur çocuğun. kafasına vura vura öldürülen kediler, yakalanıp kanatları koparılarak öldürülen sinekler, kafası koparılan böceğin ne kadar yaşadığını tespit çabaları...eğer anne baba, çocuklarının bu tarz davranışlara sahip olduğunun farkındaysa, çocuk bunları sıkça gösteriyorsa ve yaşı büyüdüğü halde kendisinde merhamet gibi temel bir değeri henüz yerleştirememişlerse özellikle ergenlikten itibaren can yakacak, can sıkacak ve bunu umursamayacak bir evlada sahip olma durumunda kalabilirler.
devamını gör...
kaplumbağaların içerisinde kırılmış ama çırpılmamış tavuk yumurtaları olduğunu biliyor muydunuz ?

ben bunun öyle olmadığını çok sonradan öğrendim.

bir daha da yazmam bu başlığa.

şeker gibi insanım dr. elektrik bunu biliyorsun !
devamını gör...
hatırlamışkene; kızın en uzun saçlı kızından dökülen saçlar alınır, sinek yakalanır sersemletiliri ve o saçlardan yapılan iip ayaklarına bağlanır, sinek masaya bağlanır ve sonuç; mikemmel... vızz vızz vızz sınıfı rahatsız eden bir ses.. kıl olan bir hoca....
devamını gör...
hayallerimde koşturduğum hayvanlar dışında yok.. biraz düşündüm de cidden yok.. ne tavuk kovaladım ne sinekleri yaktım.. bastırmışım hep caniliğimi... iyi değil bu.. *
devamını gör...
"elektriği merakımdan dolayı 2 kez prize çivi sokmam",
"süpermen özentisinden ve gerçek olduğuna inancımdan sofra bezi ile 1,5-2 metrelik yüksekliklerden atlama denemelerim",
"paraşüt e çok benzediği için şemsiye 1. kattan atlamam" aklıma gelenlerdir.


devamını gör...
çocukken hiç yapmadım. büyüyünce başladı bende. çocukluğuma inseniz tertemiz yani...
devamını gör...
bilen bilir bizim peder şuanda dinazor tabiredilen odtü'lü bir kuşağın hayatta kalan üyelerinden. bende boş duracak değilim ya! ilk okul da molotof kokteyli' nin tarifini babamdan aldim ve hazirladim. fakat deneme alanimi belirlerken dikkatli olmadığımdan dolayı az kalsın koca benzin istasyonumuz havaya uçuyordu. velhasılı erken fark edilmemle paçayı kurtardım.
devamını gör...
oyuncak yeşil askerlerimin üstüne tuz ruhu dökmüştüm. bunu kimyasal silah mantığı ile yapmıştım. ayrıca eve misafirliğe gelen kadınlar bebeklerini benim odama bırakırlardı. bende bebeklerin ayaklarına sıcak çay kaşığı değdirip ağlatırdım. sonra sokakta böceklere ve hayvanlara yardım timi kurmuştuk. çocukluğumuzun temiz yürekliliği işte! baktık ne bir kuş ne bir böcek yaralanıyor, (böcek yaralanması ?!) boş boş oturuyor tim. sonra karıncalara eziyet ettik sonra iyileştirmeye çalıştık. ama iyileştirememiştik o ayrı. he birde ilkokul dörtte kolumda hiç tüy yoktu. çıkması için kesmem gerektiğini duydum bir yerlerden sonra, falçatayla Allah ne verdiyse...
devamını gör...
benim ki biraz bebekliğe kaçıyor.
evde cemaat olunmuş, bende namaz kıldıran imamın pantolonunu indirmişim.**
devamını gör...
kardeşimi at yapıp üstüne binerdim. babamın kravatını da güzelce boynuna geçirirdim. sonra tüm evi turlardık. yorulduğumda koltuk ayağına onu bağlayıp gider uyurdum. o da olduğu yerde kişneye kişneye uykuya dalardı. annem yemeğe çağırdığında kardeşim masaya gelmek istemezdi. saman isterdi önüne. ciddi ciddi at olduğuna inanmıştı artık. bizimkiler doktora götürmeyi bile düşünmüşlerdi. sonra oyunu bana yasakladılar. o da öyle kendiliğinden insan, olduğuna inandı tekrar.
devamını gör...
oyun oynayan kuzenlere gidip, bu oyunu oynayan çocukların hepsini çingeneler çuvalına atıyomuş bide hep dövüyolarmış deyip hepsinin ağlamasını sağlamak.
devamını gör...
karıncaların susadığını düşünerek karıncaları suya atmak.daha sonrada gelip o suyu içen kuşun arkasında katil diye bağırmak...
devamını gör...
her uçak gördüğünde balkona çıkıp uçakkkk gel beniii deeee allll diye bağırmak.daha sonrada pilotun el salladığını söyleyerek diğer çocuklara hava atmak...
devamını gör...
toprağı kazıp ellerimle özenle solucanları ayıklayıp şişeye doldurmuştum tıka basa. en tepeye de torpil yerleştirip patlatmıştım.ahirette de onlar bana bunu yapacaksa vay halime!
devamını gör...
kedileri kuyruğundan tutup havada 720 derece çevirip kıble istikametine yollamışlığım vardır.

adı sermed 4 yaşında arkadaşları ona...
devamını gör...
ele iğne ile ismin baş harfini kazımak. çoğu kişi yapardı bunu. şimdi düşünüyorum da neyin kafasındaymışız acaba.
devamını gör...
iki evreden oluşur çıraklık ve kalfalık.

çırak iken: aktardan fen bilgisi hocası istedi diye kükürt, barut alıp kutu kola ile bomba yapmak.
kalfa iken: sızıntı abonesi toplamak.

(bkz: abiler detected)
devamını gör...
sınıf gürültülüyken elleri kulakların üstüne kapatıp açıp duyulan vağu vağu seslerini şifre sanıp deftere yazıp anlamlandırmaya çalışmak
devamını gör...
kurbağaların kıçına firez sokup şişirmek, sonra havaya atıp patlamasını zevkle izlemek.
devamını gör...
yazmaya elim varmıyor ama....

bi arkadaşım vardı. pek sevmezdik birbirimizi ama yalnız kalmaktansa beraber takılıp evcilik oynamayı tercih ederdik. neyse günlerden bir gün biz yine bununla evcilik oynuyoruz. ben doktor oldum o da benim hastam. muayene ediyorum ilaç falan yazıyorum çok hastasın öleceksin falan diyorum. o sırada gözüm ecza dolabına ilişti. anneannemlerin evdeydik hiç unutmuyorum. kalktım sandalye falan buldum çıktım ecza dolabına, içinde ne kadar ilaç varsa boşalttım. verdim arkadaşıma iç bunları sonra iyileşeceksin dedim. bu da bir kutu ilacı bitirmişti. neyse sonra evcilik bitti ben evime o evine.... akşam ev telefonu çaldı. babam açtı telefonu ''kızınız kızıma ilaç içirmiş hastanedeyiz. ilacın ne olduğunu öğrenmemiz lazım'' diye! işte o an babamın bir anda jack sully benzeri bi'şeye dönüştüğünü gözlerimle gördüm. sonrasını anlatmaya gerek var mı? tahmin ediyorsunuzdur neler olabileceğini. salaklık mı psikopatlık mı hala kararsızım bu konuda ama.
devamını gör...
sürekli kadavra parçalanması ve ameliyat vidyoları izlemek. hala devam da etmekte. seviyorum insan bedenini. çok sanatsal.
devamını gör...
kuzenimden gelsin:

en sevdiği oyunun kasapçılık olması ve "kanat" & "pirzola"reyonu için ne kadar sinek varsa yakalayıp kanatlarını koparması.
devamını gör...
taşları kaldırıp altındaki solucanları ve kırkayakları sopayla incelemek. psikopatlık neresinde derseniz saatlerce incelerdim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar