bu korku karanlıkta yatamama sebebi olup gecenin bir yarisi anneeeeeaaaa bubaaaa çığŸlıklarıyla evi ayağŸa kaldırmakla birleşŸir.

zamanla yitip gittiğŸi gibi yetişŸkin bir yaşŸa geldiğŸinde bu korkuyu atlatamayanlar görülmüşŸtür. izlenilen korku filmlerinin bilinçaltına yapmışŸ olduğŸu en büyük etki diyebiliriz. demek ki neymişŸ çocuklara psikolojilerini bozacak filmler izlettirmemeliymişŸiz. * yoksa sizi uyutmazlarmışŸ. *

tabi bunun sebebi illa film değŸil yetişŸkinlerde de aranmalı.

(bkz: harkıt)


devamını gör...
canavarın çıkacağı muhtemel yerin yatağın altıyla sınırlı olmadığı hallerde katlanarak artan korkudur. zavallı yavrucaklar -ben pek korkmazdım böyle şeyleden- yorganı burnuna kadar çeker ve gözucuyla sağı solu yoklayarak bişey var mı diye bakar. bilmezler ki canavarlar da insandır.
devamını gör...
yatağın ayaklarını kestirmekle son bulacak hadise. hatta hikayesi de vardır. özetle şöyle: adamın birisi bu şikayetten psikiyatriste başvurur. psikiyatrist sorunu çözebileceğini ancak terapi sonunda 40 dolar alacağını söyler. adam da bir marangoz bulur ve yatağının ayaklarını kestirir. sorun kökünden çözülmüştür. maliyeti ise sadece 2 dolardır...
devamını gör...
sarı tuvalet terliğinden hamamböceği çıkacak korkusuyla yarışamaz. Allah'tan annem asla ucu kapalı terlik almazdı tuvalete ama işte misafirliklerin gözü kör olsun.
devamını gör...
doctor who adlı ingiliz kültürünün halk söylencelerini senaryolaştıran dizide uzun uzadiya işlenen bir konu olduğundan dolayı bu durumun bir cok kültürde var olduğu anlaşılıyor. ancak asıl olay: iki farklı kültürde bu tip birbirinin aynı korkuların olması insanı biraz tırstırıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar