çocukla çocuk olmak

insana kendini kaybettiren sempatik durumlardandır. hele ki daha kucak çocuğuysa türlü şaklabanlıklar, anlamsız jest ve mimiklerle onu eğlendirmek adına insan kendinden geçiyor. bazen kendimi saçma ve anlamsız şekilde dans ederken buluyorum mesela. çevremdekiler de çocuğu bırakmış arkada beni izleyerek eğleniyor.
pişman değilim. çocuklar için maskotluğa tavım.
devamını gör...
bazıları çocuğu gavura vurur gibi seviyor. annem anlatır hep. ben bebekken alt katta oturan bir süheyla abla varmış. kadın bir keresinde hıncını alamayıp mike tyson gibi kulağımı ısırmış.
devamını gör...
bugün amcamın küçük kızını kreşten aldım. markete gittik beraber. süt dilimi aldı kendisine, dedim ben neden yemeyeyim ki. kaptım ben de hemen bir kinder pingui, yiye yiye eve gittik. normalde yemem böyle şeyler ama arada küçük şımarıklıklar yapmak lazım.
devamını gör...
bazen gıcık olduğum çocuklara* karşı çocuk olurum. Ama gıcık çocuk. Mesela "ben 1000'e kadar sayabiliyorum. Sen kaça kadar sayıyorsun? " diye soruyorum. Sinir oluyorlar hemen. Bazen de baaak benim boyum senden daha uzuuuun diyorum yine deliriyorlar *...En sonunda beni seviyor musun diye soruyorum. Cevap kesin ve net. Hayır!*
devamını gör...
tenhada kıstırıp, kolunun omuza yakın ve mümkünse kumaş altında kalan kısmını hafifçe mıncırıp (ağlatmadan, kıvamı iyi ayarlayarak) salınır bu bir olunası çocuk(!)lar.. daha da bulaşmazlar size.. yemişim yağmur un psikolojisini.. az bi uslu ol.. annen de sana bi müdahale etsin..
devamını gör...
güzeldir be. mesela küçük kuzenlerimden biri beni odaya çağırdı. boşluğu işaret edip bak uzay gemisi yaptım dedi. e fırsat bu fırsat başladık oyun oynamaya. beraber mars'a gittik. laboratuvar testi yapalım diyorum. buz örneği aldık mars'tan. bakteri çıktı içinde. e bu böyle içilmez ne yapalım dedim. şırıngayla hepsini çekelim dedi. ben şok ben iptal. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar