çocuklara koyulan abidik gubidik isimler

yeni model anne ve babaların yaptıklarıdır. ömür boyu kullanacak olan çocuğa anlamı güzel olmayan söylenişi bir tuhaf isimler veriyorlar. hem anlamı hem söylenişi o kadar güzel isimler varken bu isimleri nereden buluyorsunuz anne ve babalar???
devamını gör...
biri değişik bi isim koyuyor çocuğuna. diğerleri onu taklit ediyor ve bi bakıyorsun o değişik isim moda olmuş. ilerde bu çocuklar dede , nine olacak. bunların yaşlıyken bi özgül ağırlıkları olsun yapmayın etmeyin pek sevgili anne babalar.
devamını gör...
(bkz: ses)

bir de babası diyor ki; niye bu kadar büyüdü bu mesele, sanki çocuğun adını sehpa koyduk. e çok da farkı yok hani.
devamını gör...
alın yazısı değildir.18 yaşına gelmeden bile dilekçeyle başvurularak değiştirilebilir.
devamını gör...
geçen bi tanıdık dora koymuş ismini. tabi ben de gayet doğal olarak bora anladım. naber leyn bora falan derken arkadaş uyardı bora değil dora dedi. dora mı dedim. evet dora dedi. nerden koydun bu ismi dedim. sözlükten koydum dedi. iyi dünya sözlüğe de bekleriz dedim. ne dedi. bi şey yok dedim. Allah akıl fikir versin.
devamını gör...
bir müşterimin kızının adı deniz bella. kadın genelde de kızıyla geliyor. ben de her gidişlerinde aynı iğrençliği yapıp çav bella diyorum.
devamını gör...
bebeklere ad verme konusunda geleneksel olanların daha iyi olduğuna inanıyorum ve bu konudaki icraatlarım da paralel. yalnız abidik gubidik bulunan isimlere de toplum olarak alışıyoruz. yaşadığım köyde 1950 doğumlu çınar amca var. o kendi adında birine hiç rastlamadım diyordu. hatta ağaçtan isim mi olur diye çocukken kendisi ile alay edildiğini söylemişti. şimdi ismi popüler oldu. demek istediğim algılar değişiyor veya alışıyoruz.
devamını gör...
ortaokulda bir arkadaşım vardı adı tokay'dı.
o zamanlar tokai çakmakları meşhur olunca bütün okul çocukla dalga geçmeye başladı. soñrasında ismini yasin olarak değiştirdi ama kimse yeni ismini kullanmayınca o da okuldan ayrılmak zorunda kalmıştı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar