ikisi bir arada olmuyor mu? neden birbirinden ayırmak yahut bir öncelik sonralık oluşturmak zorundayız? denilesi hede.

ayrıca hangi camii imamının yazdığı yazı?

bi bitmedi bi adam varmış’la başlayan hikayeleriniz.
devamını gör...
yaratılmışların birinci ve tek vazifesi olan kulluğu bir kenara bırakıp popülist söylemleri ön plana alarak neyin ve kimin imamı olduğunu ortaya koymuştur. bu yaşta bu zeka fazla sana. harcanıyorsun dostum.
devamını gör...
saçma söz dizgesi.

işin sonunu "sadece ahlak yeter gerisi boş" a bağlamak istiyor. bir çeşit "kalbim temiz" şeklindeki din öğretisi gibi.

en sonunda da gelir evrensel ahlak denen zırvaya bağlarlar işi.

dini ve vahyi tabanı olmayan bir ahlak anlayışının evrensel- kainatsal falan olmasının hiç bir bağlayıcılığı yoktur. kırıntı , kuruntu , olsa da olur olmasa da olur gibi bir ahlak anlayışına götürür insanı bu ki saçmalığın daniskasıdır.

ilim-irfan-hikmet anlayış ve algılayışı içinde her kavram ele alınır islamda. ahlak da öyledir. zaten islamın bütün amellerinin amacı ahlaktır. namaz mesela kötülüklerden alıkoyması için vardır. herkeste aynı etkiyi de beklememek lazım gelir. zira insanoğlu gerçekten çok nankördür diyor Allah ayette. namaz kılan hırsız olmasın diye hiç namazı öğretme o zaman. geç bunları. anne -baba isen evvela islamın asli unsurlarını öğretmek zorundasın çocuklarına. içine de ilim-irfan ve hikmeti yükleyerek öğretmek. sonra namaz kılmayan ahlaklı olur Allah muhafaza ki hiç bir naneye yaramaz bu. bomboş bir ahlak .
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar