code geass

mecha, aksiyon ve macera kategorilerine giren 25 bölümlük 2 sezondan oluşan anime serisi. 2006-2007 yılları arasında yayınlanmıştır. 2010 yılında japonya, britanya tarafından işgal edilir ve alan 11 olarak ismi değiştirilir. Lelouch adında bir lise öğrencisi savaştan sonra bir güç kazanır ve britanya emperyalizmine karşı tek başına bir savaş başlatır...

anime serisi 2007 tokyo film festivalinde en iyi televizyon serisi ödülünü almıştır.
devamını gör...
rolo gibi bir karakteri harcayan anime. delikanlıydı kendisi. neyse.

bu arada şinitzel midir nedir, tam bir lüzumsuz, ama gerekli bir karşı güç. hadi bakalım. or hairlll ruruşu.
devamını gör...
animelerin kıralı. başyapıt. şu anki en iyi dizilerden daha güzel daha fantastik bir hikayesi olduğu bir gerçektir. lakin o başroldeki elemanımızı herkezin luluş luluş diye çağırması "ulan bu ne ipnemsi bi isim" dedirtebilir.
devamını gör...
ilk sezonun son 10 bölümü ile 2.sezonunun son 10 bölümü çok iyidir ama bazı bölümleri çok ergenimsidir.animenin en kötü özelliği animedeki bütün karekterlerin lelouchda dahil gıcık olması belki bir cc hariç.suzaku desen gördüğüm en gıcık anime karekteri vatan haininin tekidir neredeyse çıktığı yerleri geçiresim geliyordu.açıksası filmde bir l veya kira bulamadım.anime ilk başlarda biraz sıkıyor öyle death note gibi tek nefeste bitmiyor death note u vize döneminde bile kendimi durduramadan izlediğim halde code geass ı ramazanda oruç vakti geçsin diye bile izleyemedim.death note daki akıl oyunları bunda tam anlamı ile yok.ama zekice olan yerler var.ama o son 6 7 bölüm özellikle de final nerdeyse death note kadar güzeldi hatta finali death note dan daha iyiydi.
devamını gör...
ilk sezon bitti, ikinci sezonda da 7. bölüme geldim. 1. sınıf animelerin en alt noktasında mı yoksa bir alt sınıfın en üst noktasında mı henüz konumlandıramadım ama şimdilik bir alt sınıfın en üstüne daha yakın gibi. bir kaiji değil mesela ki bunca zamandır bitiremedim. kaiji çok daha fazla sarıyordu. bir de death note gibi zeka oyunları ile zero karakterinin karizması artırılmaya çalışılıyor ama bu zeka oyunları bana çok basit geliyor. yani o istenilen hava verilemiyor gibi. ucundan kenarından ecchisi de mevcut.

(bkz: cogito sözlük anime ve manga severler cemiyeti)
devamını gör...
sonunda iki serisini de bitirdiğim anime. baştan itibaren 7 puanlık olduğunu düşündüğüm, son 5-6 bölümünde 6 puana düşürdüğüm animeydi ama finali ile 8 puan verdim. gerçi finali belki önceden tahmin edilebilirdi ama ben son bölümlerde o kadar sıkılmışım ki üzerine hiç düşünmemişim, öyle olunca da finali hem sürpriz hem de çok güzel oldu.
devamını gör...
ilk sezonun ilk 7-8 bölümü ve 2.sezonun ilk 4-5 bölümü sıkıcıdır ama gerisi özellikle de son 6-7 bölümü efsanedir.suzaku gördüğüm en gıcık anime karekteridir her ne kadar da başrollerden biri de olsa.notum 10 üzerinden 8.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar