sözlüğün zamazingo bölümünden derin delhizler geçerek ulaştığımız kısımdır. dolayısı ile de atıl durumdadır. yahu sağa sola şöyle mevzu şeysi gibi ışıklısından koyamaz mıyız acaba diye merak ediyorum. arkadaş duyuru dediğin duyurulmak istenen şeyden mütevellittir öyle gizli saklı bir köşeye atılmış olması işin mantığına ters. hem cogitanlar arası dayanışmayı kaynaşmayı da sağlar. ne bileyim ben satacağım aracın http://sahibinden.com da fiyatının 1000 tl aşğısına cogicogi kardeşlerime bırakabilirim.

şakası bir yana duyuru mekanizmasının gerçekten amacı doğrultusunda işlediği sözlüklerde ki gibi kullanılması çok faydalı olabilir. ne bileyim birinin çeviri ödevi vardır, bir cogitan ödevini yaptırır, öteki bundan para kazanır. anadolunun ücra köşelerinden birinde yaşayan bir kardeşimizin internette bulamadığı bir kitabı alır kendisine kargolarız. satın alacağımız bir ürünle ilgili kullanıcılarından filan yorumlar, yardım kampanyaları bilmem neler... anladınız işte siz onu canım. tabi bu mekanizmanın faal olabilmesinin ilk şartı diğer cogitanlara ulaşabilecek göz önünde bir yerde olması.

tabi burada sevgili moderasyon kardeşlere biraz daha yük binecek gibi gözüküyor ama lakin ki öyle değildir. ha yeni açılan bir başlığa bakmışsın, ha ışığı yanan bir duyuruya bakmışsın. üstelik yeni açılan bir başlık sol frame de kaybolurken, ışıklı bir duyuru " sevgili modum beni bi kontrol eder misin" diye edalı işveli göz süzerek, gerdan kırarak bel bükerek ben buradayım diyecek.

dertleşecek biri var mı, şöyle şöyle oldu ne yapayım diyen adamı ne yapacağız? tabi ki ağzının ortasına kürekle vurmak suretiyle dışlamak caiz olmakla birlikte bi tabi hakkınızdır. bu tip duyuru açan adamları çok pis rencide ederim. baştan söyleyeyim. sonra vay efendim jübü ayıp ettin kardeşim filan olmasın.
devamını gör...
bu başlığı bir tek ben mi kullanmışım diye merak etmekle birlikte, buna benzer bir başlık daha vardı ama neydi. geçen biri kedili bi duyuru yapmıştı hatta.

neyse. bana ihh yani insani yardım vakfından biri lazım, sormak istdiğim şeyler var. var mıdır gönüllüsü, yetkilisi üyesi filan bir arkadaş ?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar