cogito sözlük haziran 2014 kermesi

1. (Tematik)
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم


Allah nasip kısmet ederse 25 mayıs pazar günü fatih'te yapmayı düşündüğümüz kermes şeysi. başlığa ait ilk tanım daha sonra revize edilecektir, şimdilik duyuru amaçlıdır.


dış çevrelerde resmiyet arz etsin diye ihh nın adı altında yapılacak olan kermesimizin asıl amacı; hem ihtiyacı gereksinimden çok aciliyete dönmüş kardeşlerimize bir an evvel ulaşabilmek hem de 3 ayların feyzinden ve rabbimizin sımsıcak dostluğundan payelenmek.
toplanan meblağın bir kısmı afrikaya ramazan erzak yardımı olarak ulaştırılacak geri kalan kısmın büyüklüğüne göre de çeşitli şeyler yapılabilir, misal; bir kaç ailemizin kiralarını ödemek, çocuklarına bayramlık almak gibi. fikirlere açığız kardeşlerim ama en çok da yardımlarınıza

iyi bir şekilde organize olabilmek adına gönüllü kardeşlerimi bekliyorum, zaman; kim börek çörek pasta dolma sarma yapacak, kimler emek gücü ile yanımızda ve öteki kimler neler getirebilecek listeleme zamanıdır. dilerim ki bundan önceki 2 kermesimizdeki gibi bereketli ve eğlenceli bir gün olur.

devamını gör...
3. (Tematik)
tiramisu ve mercimek köftesi müthiş ikilisiyle destek vereceğim kermes.hem bunlar daha başlangıç.

şimdi çıkmam gerek,bu tanım illaki editlenecek!*


bu tanım editlenecek demiştik,sözümüzü tutarız evelallah!

arkadaşlar geçtiğimiz yıl da kermes düzenlemiştik biliyor musunuz bilmiyorum ama işte bu vesileyle öğrendiniz.geçen sene yetim çocuklar yararına düzenlediğimiz o kermeste epeyce tecrübelendik.sizlerin de nasıl yardımcı olabiliriz,ne şekilde destek olabiliriz diye heyecanla beklediğinizi biliyorum.az çok dilim döndüğünce satırları doldurmaya yol göstermeye çalışacağım.allah şimdiden hepinizden razı olsun.

*kitap standı için; kitaplığınızda bulunan dünya klasiklerine ,en çok satan listelerinde kendine yer bulmuş türk edebiyatçılarımızın romanlarına,çocuk kitaplarına ve gençlerin ilgisini çekebilecek popüler romanlarınıza talibiz.

*bijuteri standı için;kolye,bilezik,küpe,yüzük,incik,boncuk,çanta,cüzdan,gözlük aklıma gelen gelmeyen takılarınıza talibiz.yalnız abilerim kardeşlerim hayır yapacaz diye ananızın eşinizin değerli takılarını talan edip bizi zor durumda bırakmayın.aman diyim!*

*mefruşat standı için;her türlü çeyiz eşyası,havlu,oyalı yazma,şal,vb. ne varsa kapın gelin.bu konuda yetersizim gençler işte bulun buluşturun birşeyler.

*yemek standı için;......................... mideleri bayram ettirecek her türden yiyecek kabul edilir.*
devamını gör...
5. (Tematik)
işleri düzenine koyabilirsem katılacağım kermestir.

yiyecek, içecek işlerinden anlamadığımız için uzmanlık alanımız olan pazarcılık mesleğini icra edeceğiz, elektrik doktoru ile beyaz don satarak.
devamını gör...
7. (Tematik)
katılamayacağıma üzüldüğüm kermes. planlanan tarihin birkaç gün sonrası istanbul'da olacağım katılamayacak oluşum bu yüzden çok üzdü. kendimi götüremesem bile yardımlarımı ulaştıracağım. *
devamını gör...
9. (Tematik)
inşallah yine yağmur yağmaz dediğim kermes. şaka tabi..

10 parmağımdaki 1 marifeti sonuna kadar kullanacak olduğum kermestir. Allahtan bir mani çıkmaz ise ön safları sıkılaştıralım canlar.
devamını gör...
13. (Tematik)

benim mazeretim çok kuvvetli ama madem ki mazeret kabul edilmiyor, vekil olarak yerime birini gönderip bir şekilde katılacağım kermes.

şimdiden emeği geçen, hüsnü zan eden herkesten Allah razı olsun...

devamını gör...
16. (Tematik)
benide yazın. 2 gün önce ufak kardeşime araba carpmisti bende nasıl bi yere yardim etsem diye dusunuyodum. kermes icin tepsi tepsi su börekleri benden. ayrıca detaylı olarak anlatılırsa elimizden gelen başka seyler olursa yapalım.
devamını gör...
18. (Tematik)
ne zamandır olsa diye baktığım bi etkinlik. cogito'yu bu tarz etkinlikler ayırıyor bence diğer mecralardan.
mesafeler mühim değil, onları aşamazsak da bi şekilde katılırız Allah'ın izniyle, kalpler beraber olsun yeter ki.*
devamını gör...
19. (Tematik)
inşaallah katılacağım kermestir. rabbim düzenleyenlerden de gönüllü olanlardan da razı olsun. hayırlı , güzel ve özel bir organizasyondur. herkes mutlaka iştirak etmelidir.
devamını gör...
20. (Tematik)
3.kermesimiz olduğuna göre artık geleneksel diyebiliriz. 2.kermese gidemeyip yerime arkadaşımı görevlendirmiştim. bu sene oradayız inşallah.kermesin duyurusunu özellikle twitter kullanan arkadaşlar paylaşarak yaparlarsa güzel olur. kalabalık olur,gelen giden çok olur, yardım eden bol olur. az bir süre var. duyurulması ve haberdar edilmesi çok önemli.

sağlıcakla.


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar