cogito sözlük ile ihl sözlük arasındaki farklar

2.
yeni destinin suyu soğuk tutmasında, yeni süpürgenin iyi süpürmesinde farklı bir bir fark olmayacaktır. ben dahil yazar güruhunun çoğu ihl den ışınlanmıştır. orda güzel olan burda kötümü olacak orda kötü olan burda güzel mi olacak? zaman biraz daha zaman...
en güzel rende zamandır...
devamını gör...
3.
farkı müspet/menfi olarak ortaya çıkaracak olan, kullanıcıların tanımlarının kalitesi yada sözlüğün muhteviyatından ziyade yöneticilerin alacağı tavırdır. yazarların çoğalması ve çeşitlenmesi ile daha bariz şekilde ortaya çıkacak olan durumdur bu. zira şu erken zaman sürecinde ihl sozluk ile cogito sözlük arasında bir fark gözetilebiliyorsa; bu fark muhtemeldir ki yöneticilerin aldığı pozisyonla alakalıdır. yoksa yüzde 90'ı ihl sözlük'ten gelmiş olan yazarların değirmeni döndürdüğü bir sözlüktür burası şimdilik. burada yazan orada da yazıyor/yazdı. temel fark var ise, o da yöneticilerin manipülasyona ve cerbezeye şimdilik /haklı olarak/ müsamahakar davranmamasıdır. zamanın rendesinde neler olacağını göreceğiz.

ayrıca kullanıcılar bu fark meselesini pek düşünmemelidirler. zira bir fark ortaya koyabilmek için otomatik şartlanmadan ötürü ekstra çaba sarfederler ve "kendisi" olmazlar. herkes içinden geldiği gibi yazmalı ve kendisini ifade etmelidir. böyle oluşacak bir farksızlık, kendimizden ödün verip oluşturacağımız farktan daha evladır.
devamını gör...
ihl sözlük faşist dolu. faşistliği sadece ırk ve millet merkezli mutahhakkim duruş veya gösteriş olarak ele almamalı. gerci o sözlükte bunların sayısıda az değil. islamofaşo çok. yinede Allah kibrin zerresinden, suizanın en küçüğünden bizleri korusun. fakat kafayı yedirmediler desem yalan söylemiş olurum. buradaki insanlar konum ve hadlerinin farkındalar ve hür düşünceye dönük destekleri olmasada aksini yapmıyorlar gibime geliyor. duyumunu aldığım bir kötü örnek dışında.
devamını gör...
tanımlardır. orada yazılan tanımlarla buradakiler birbirinden farklıdır. aynı olsaydı ne farkımız kalırdı diyerek sonlandırdığım farklı tanımımı bakınızlan nihayetlendiriyorum.

(bkz: anlayan anladı) * * * *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar