cogito sözlük yaş ortalaması

1. (Tematik)
aylarca sozlukte yaptigim analizlerin sonucunda cikardigim tahmine gore 33'tur. itiraf etmek gerekirse, itu ve uludag'da genelde 23 yas ortalamasi var. buradaki tipler ise bek bi olgun.
devamını gör...
2. (Tematik)
( #1208436 ) tanımımızda da değindiğimiz üzere bu yaş ortalaması 28,7 dir.

yalnız bunu hesaplama yöntemimiz basit aritmetik ortalama alma biçiminde değil de,

exponental moving averages (üssel hareketli ortalamalar) tekniği ile elde edilmiştir.

bu yöntemimizle hesaplama tekniğini burada birebir göstermenin bir anlamı yok ama kısaca bazı önemli noktalarına değinebiliriz.

şimdi bunda her yazarın yaşı, sözlüğe giriş tarihi ile zaman geçtikçe tanım sayısındaki artış ya da azalış oranları (yani yaşlandıkça performansındaki düşüş ya da artış), yaşlandıkça tanımlarına aldığı beğeni ya da olumsuz eleştirilerin durumu, evliliğin sözlük yazarlığına etkileri, çocuk durumunun sözlük yazarlığına etkileri, çalıştıkları işlerin sözlük yazarlığına etkileri, sosyal hayatlarının sözlük hayatlarına etkileri vs. gibi çok önemli değişkenler önemli veriler olarak dikkate alınmıştır.

bu durumda, sözlüğümüzün yaş ortalaması 28,7 çıkmıştır.
sözlüğümüz yazarlarının önemli bir oranı evli, diğerleri ise evlilik arefesinde ve gelin ya da damat namzedidir.
sözlük yazarlarının ekserisi düzenli işlerde çalışmakta ve bu yazarlık performansını düşürmektedir.
sözlük yazarlarının önemli bir bölümünün sanal alem harici sosyal hayatları da mevcut olduğundan sık sık kopmalar olmakta ve yazarlık performansı düşmektedir.
bu averaja uymayan sözlük yazarları ise ya çok ergen ya da çok olgun olduklarından yeterli ilgiyi görmemekte ve zamanla off duruma düşmektedirler.

kısacası bu sözlükte 24-30 yaş arası bekar ya da yeni evli helecanlı gençler en aktif kesimi oluşturmaktadır.
devamını gör...
4. (Tematik)
benden bir 23 çıkar bi 23 de tanıdığım var.adam diyor yaşım sözlüğe göre biraz ufak öylemi la essahtan.öyleyse ben pokemon izlemeye geri dönücem.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar